Челси постигна победа с обрат за втори път в рамките на 4 дни, за да продължи добрия старта на Карло Анчелоти начело на тима във Висшата лига.

Дарън Бент даде аванс на Съндърланд, когато засече отбития удар на Кенуайт Джоунс в мрежата зад Петър Чех.

В 52-ата минута Михаел Балак изравни за "сините", след като се разписа при изпълнение на корнер.

Девет минути по-късно Франк Лампард бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Джордж Макартни срещу Дидие Дрогба, а с попадението си в 70-ата минута Деко оформи победата на Челси.

В другия днешен мач от 2 кръг на Висшата лига Уулвърхемптън взе първата си победа за новия сезон, след като се наложи с 1:0 като гост на Уигън.

Единственото попадение в мача бе реализирано от Анди Киоу още в 6-ата минута, когато с глава засече центриране на Ненад Милияш./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 2 КРЪГ
От вторник
Съндърланд - Челси 1:3
1:0 Дарън Бент (18), 1:1 Михаел Балак (52), 1:2 Франк Лампард (61-дузпа), 1:3 Деко (70)

Бърнли - Манчестър Юнайтед
Баланс: 102 мача, 39 победи за Бърнли, 16 равенства, 47 победи за Манчестър Юнайтед