Шампионът на Англия Манчестър Юнайтед не започна много убедително защитата на титлата си, побеждавайки само с 1:0 новака Бирмингам в мач от първия кръг на Висшата лига.

Автор на единственото попадение на "Олд Трафорд" днес бе Уейн Рууни, който се разписа в 34-ата минута. В този момент Бербо отклони топката наляво към Нани, който центрира, Рууни стреля с глава, кълбото се удари в лявата греда, но се върна на крака му и този път английският национал не сгреши - 1:0.

Димитър Бербатов започна титуляр за "червените дяволи" и престоя на терена до 74-ата минута, когато отстъпи мястото си на новото попълнение Майкъл Оуен.

Митко изигра силен мач, като бе в основата на доста от опасните атаки на домакините. На няколко пъти бе близо до отбелязването на гол, но така и не успя да се разпише във вратата на Джо Харт.

В днешното домакинство Сър Алекс не можеше да разчита на контузените централни защитници Рио Фърдинанд и Неманя Видич. Затова се наложи срещу Бирмингам двойка централни защитници да бъдат Джони Еванс и Джон О`Шей. Новото попълнение Антонио Валенсия също започна като титуляр. Както е известно, вратарят Едвин ван ден Сар също е контузен и поради тази причина под рамката застана Бен Фостър. /БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БИРМИНГАМ 1:0
1:0 Уейн Рууни (34)

Съставът на Манчестър Юнайтед: 12.Бен Фостър, 20.Фабио Да Силва, 22.Джон О`Шей, 23.Джони Еванс (75-6.Уес Браун), 3.Патрис Евра, 25.Антонио Валенсия, 24.Дарън Флетчър, 18.Пол Скоулс, 17.Нани (46-11.Райън Гигс), 9.Димитър Бербатов (74-7.Майкъл Оуен), 10.Уейн Рууни

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 1 КРЪГ

От събота:
Челси - Хъл Сити 2:1
0:1 Стивън Хънт (28), 1:1 Дидие Дрогба (37), 2:1 Дидие Дрогба (90+2)

Астън Вила – Уигън 0:2
0:2 Уго Родалега (31), 0:2 Джейсън Кумас (56)

Блекбърн - Манчестър Сити 0:2
0:1 Еманюел Адебайор (3), 0:2 Стивън Айрлънд (90+1)

Болтън – Съндърланд 0:1
0:1 Дарън Бент (5)

Портсмут – Фулъм 0:1
0:1 Боби Замора (13)

Сток Сити – Бърнли 2:0
1:0 Райън Шоукрос (19), 2:0 Стивън Джордан (33-автогол)

Уулвърхемптън – Уест Хям 0:2
0:1 Марк Ноубъл (22), 0:2 Матю Ъпсън (69)

Евертън - Арсенал 1:6
0:1 Денилсон (25), 0:2 Вермаелен (36), 0:3 Уилям Галас (40), 0:4 Сеск Фабрегас (47), 0:5 Сеск Фабрегас (69), 0:6 Едуардо Да Силва (88), 1:6 Луис Саха (90)