Норвегия разби с 4:0 Шотландия в квалификационна среща за световното първенство от Група 9. Гостите останаха с човек по-малко още в 33-ата минута, когато Колдуел получи два жълти картона само за една минута. В 36-ата минута Рийзе с мощен шут и рикошет в Скот Браун успя да изведе домакините напред в резултата. В 45-ата минута нападателят на Блекбърн Мортен Гамст Педерсен удвои резултата след страхотна контраакция на домакините.

В 60-ата минута Джон Карю навлезе в наказателното поле на гостите, стреля по земя, но топката се отби последователно от двете странични греди и попадна в краката на Хусеклеп, който не сбърка за 3:0. Крайното 4:0 оформи отново Педерсен в 90-ата минута след перфектно изпълнение на пряк свободен удар.
След тази победа домакините от Норвегия се изкачиха на 2-о място във временното класиране с актив от 8 точки, докато шотландците са 4-и със седем, колкото има и Македония./БЛИЦ