Литекс стартира новия сезон с успех 5:0 срещу Локо (Мз). Дебютиралият начело на тима от Мездра Воин Войнов ще има много работа, защото още от сега тимът се очерта като един от фаворитите за изпадане.

Три от попаденията паднаха през първата част. Юношата Георги Миланов откри в шестата минута, като вкара красиво попадение от над 20-метра. Три по-късно Нифлор удвои. Нападателят засече центриране на Барт, което бе леко отклонено от  Янев. След гола домакините изравниха играта. В 38-ата минута младежкият национал Милчо Макенджиев, който замени Предраг Пажин, фаулира Ивелин Попов в наказателното поле. От бялата точка Ивайло Петков направи 3:0.

Второто полувреме започна в по-бавно темпо. Най-интересни бяха последните минути. В 86-ата завърналият се в тима Небойша Йеленкович центрира и Нифлор с глава направи 4:0, след като бе оставен непокрит във вратарското поле. Минута преди края на срещата Светослав Тодоров вкара за 5:0. Това бе първо попадение за Тоди след осемгодишна пауза, в която игра в Англия./БЛИЦ

ЛОКО (Мз) - ЛИТЕКС 0:5
0:1 Миланов (6), 0:2 Нифлор (9), 0:3 Петков (38-д)
, 0:4 Нифлор (86), 0:5 Св. Тодоров (89)

Локо
: 33.Хр. Иванов, 15.Дечев, 24.Господинов, 99.Пажин (33 - Макенджиев), 4.Христозов, 22.Моралес, 7.Илиев, 8.Софрониев, 10.Матев (60 - Бамба), 19.Иса, 77.Ст. Попов

Литекс: 1.Голубович, 2.Барт, 22.Пл. Николов, 6.Ив. Петков, 3.Занев, 10.Сандриньо, 25.Кишишев, 32.Ив. Попов (46 - Св. Тодоров), 17.Миланов, 7.Янев (77 - Диего), 19.Нифлор

Начало на мача
6 - ГОООЛ! 1:0 за Литекс. Точен е юношата на клуба Георги Миланов, който вкара красиво попадение от далечна дистанция
8 -
Слаб удар на Нифлор след хубава атака на Сандриньо и Миланов
9 - ГОООЛ! 2:0 за Литекс. Точен е Нифлор, който получи след центриране на Барт и чукване на топката от Янев
14 -
Нова опасност пред вратата на Локо, бранителите се справиха
20 -
Локо (Мз) изравни играта и атакува по-често
25 - Две поредни положения за Локомотив, но не се стигна до гол
33 - Звездата на домакините Предраг Пажин е заменен принудително от младежкия национал Милчо Макенджиев