Черно море загуби драматично от ПСВ Айндховен с 0:1 в мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Голът на холандците вкара Марселис в 93-ата минута на мача.

Българите стояха добре на терена, макар че играха предимно в защита. Вратарят Илко Пиргов се справи блестящо и с изявите си спаси отбора от разгром. Мамаду Кулибали и защитникът Александър Александров бяха безкомпромисни в центъра на защитата.

В средата на първото полувреме съдията Лусилио Кардосо Батиста нашари “моряците” като набързо вдигна жълти картони на Сашко Александров, Здравко Лазаров и Георги Илиев.

Първото по-сериозно положение за Черно море бе в 24-ата минута. Юруков намери Лазаров, който стреля с глава, но ударът му излезе в аут. В 31-ата минута Пиргов извади удар на Тойвонен от 12 метра, а веднага след това Джуджак разтресе греда.

В 37-ата минута Юруков получи на 30 метра от вратата, обърна се и стреля по земя, но вратарят улови. В 42-ата Здравко Лазаров шутира силно с левия крак, но вратарят изчисти.

През второто полувреме българите се затвориха в своята половина. Афелай, Джуджак и резервата Кооверманс тормозеха защитата на Черно море, но бранителите в зелено-бяло бяха безкомпромисни.

В продължението на мача Марселис се възползва от меле в наказателното поле на българите и без да има сериозно положение вкара за 1:0.

Реваншът е на 6 август на стадион “Лазур” в Бургас./БЛИЦ

ПСВ АЙНДХОВЕН - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Марселис (90+3)

ПСВ Айндховен:
Исаксон, Кромкпамп, Салсидо, Симонс (79 - Бакал), Тойвонен (62 - Лазович), Амрабат (62 - Кооверманс), Енгелаар, Афелай, Джуджак, Ойер, Марселис
Резерви: Рамос, Мендес, Лазович, Кооверманс, Пиетерс, Манолев, Бакал

Черно море: Илко Пиргов, Михаил Лазаров, Александър Александров, Мамаду Кулибали, Радослав Бачев, Даниел Димов, Георги Илиев (70 - Милен Петков), Александър Александров - Алекс (89 - Борносузов), Йордан Юруков, Здравко Лазаров (46 - Д. Георгиев), Мирослав Манолов
Резерви: Илчев, Стоянов, М. Петков, Адемар, Д. Георгиев, Борносузов, Т. Дяков

Стадион: "Филипс" - 12 000 зрители
Съдия: Лусилио Кортес Батиста
Жълти картони: Ойер, Салсидо (А), Здр. Лазаров, Александров, Г. Илиев (Ч)

Проследете ПСВ Айндховен - Черно море с БЛИЦ!
1 - Начало на мача
2 - Атака за холандците, защитата на Черно море се справи
4 - Афелай е съборен пред наказателното поле на "моряците". Ударът от фаул излиза в аут
- Амрабар финтира трима защитници, но не нанася точен удар
11 - Гол на ПСВ Айндховен е отменен заради засада
15 - Черно море притъпи домакинския натиск и изравни играта
16 - Жълт картон за Здравко Лазаров
18 - Жълт картон за Александър Александров
19 - Съдията показа различен критерий при даването на картони и спести такъв на играч на ПСВ след груб фаул срещу Манолов
20 - Манолов е изведен и няма с кой да комбинира
21 - Силен удар на Енгелаар и отлична намеса на Пиргов
24 - Юруков намери Лазаров, който отправи удар с глава, но бранител изби
30 - Джуджак е изведен и стреля, Пиргов спасява с нова добра изява
31 - Блестящ Пиргов вади удар от 12 метра на Тойвонен
35 - Джуджак удари греда след пас на Афелай
37 - Удар на Юруков, Исаксон улови. Халфът получи на 30 метра от вратата, обърна се и стреля по земя
42 - Шут на Лазаров с левия крак, вратаря изчисти
45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме. Даниел Георгиев влиза на мястото на Здравко Лазаров