Левски и ФК Баку не успяха да се победят, завършвайки 0:0 в първата среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Двубоят се игра пред 30 000 зрители на стадион "Тофик Бахрамов". Реваншът на стадион "Георги Аспарухов" в София е на 5 август (сряда).

Вратарят на Левски Георги Петков е с огромна заслуга за равенството, което запазва интригата. Стражът действа блестящо в Баку и на няколко пъти предотврати сигурни попадения в мрежата си. Най-напечено бе в 95-ата минута, когато Петков изби силен удар на Адамия отдалеч, а след това и добавката от близко разстояние на Рамимас.

За днешната среща треньорът Ратко Достанич не успя да използва Дарко Тасевски, който отпадна от сметките му в последния момент, след като се контузи на азербайджанска земя. Сръбският спец пусна титуляр на върха на атаката новото попълнение Дениран Ортега, но той не успя да го зарадва с попадение в дебютната среща и за двамата. Десетина минути преди края дори Ортега се контузи и бе заменен принудително от Николай Димитров.

Титуляр за ФК Баку започна бившият футболист на ЦСКА Амиран Муджири, който бе на терена до 69-ата минута. Друг цесекар - Александър Томаш, бе на пейката, но не получи шанс за изява. Треньорът на азерите Гьоко Хаджиевски пък пусна в 52-ата минута Уилям Роча Батиста. Игралият преди време в Левски бразилец значително раздвижи атаката на домакините и дори можеше да огорчи на няколко пъти Георги Петков.

През първото полувреме домакините така и не създадоха голова опасност пред вратата на Левски. "Сините" пък бяха близо до попадение на няколко пъти. В 10-ата минута Сърмов обстрелва Шарлия, но топката премина на сантиметри край дясната греда на вратата на ФК Баку. В 32-ата Ортега пропусна да даде преднина на Левски. Новият нападател на "сините" засече с глава центриране отдясно на Гаджев, но топката прелетя на сантиметри край лявата греда. Секунди преди почивката вратарят Шарлия не успява добре да изчисти топката, но Йовов не се възползва от грешката му.

В началото на втората част играч на домакините падна в наказателното поле на Левски, но съдията Моен не даде дузпа. Снажният футболист на ФК Баку Алмейда бе ритнат в главата от Рабех в борба за висока топка, след което си глътна езика и веднага му бе оказана медицинска помощ. Нападателят бе откаран с линейка в близка болница, а мястото му на терена зае бившият бразилски нападател на Левски Уилям Роча Батиста, който на няколко пъти можеше да накаже "сините". До края на двубоя обаче така и не падна попадение и интригата ще бъде решена на реванша в София на 5 август. /БЛИЦ

ФК БАКУ - ЛЕВСКИ 0:0

ФК БАКУ: 1.Шарлия, 2.Барбоса, 4.Борец, 5.Батес, 7.Гурбанов (83-20.Рамимас), 8.Скулич, 9.Алмейда (52-30.Батиста), 10.Муджири (69-55.Адамия), 12.Перес, 32.Савинов, 77.Солич
Резерви: 13.Мамадов, 3.Амирбайов, 20.Рамимас, 21.Томаш, 30.Батиста, 55.Адамия, 33.Юнишоолу

ЛЕВСКИ: 1.Георги Петков, 3.Живко Миланов, 5.Юсуф Рабех, 11.Елин Топузаков, 14.Веселин Минев, 45.Владимир Гаджев, 8.Георги Сърмов, 27.Седрик Бардон (90+4-2.Виктор Генев), 21.Зе Соарес, 10.Христо Йовов (72-99.Георги Христов), 17.Дениран Ортега (79-24.Николай Димитров)
Резерви: 12.Божидар Митрев, 2.Виктор Генев, 25.Лусио Вагнер, 55.Йордан Милиев, 15.Шахиб Бензукан, 24.Николай Димитров, 99.Георги Христов

Баку, стадион "Тофик Бахрамов" - 30 000 зрители
Съдия: Свен Одмар Моен (Норвегия)
Жълти картони: Амиран Муджири, Стефан Батес (ФК Баку); Юсуф Рабех (Левски)

Срещата на живо с БЛИЦ:

1 - Начало на мача
2 - Минев пусна извеждащ пас към Бардон по левия фланг, но французина бе блокиран
5 - Перес отправи слаб и неточен удар с глава
7 - Гаджев изпълни корнер, който не доведе до опасност пред вратата на домакините
8 - Напрежение пред Петков след центриране отдясно от фаул, топката е изчистена в корнер
9 - След серия от финтове Йовов стреля слабо и Шарлия улови топката
10 - Сърмов отправи остър удар отдалеч, топката мина покрай дясната греда на вратата на ФК Баку
15 - Центриране от фаул в пеналта на Левски, топката излезе в аут
19 - Бардон нахлу през центъра, пусна към Ортега, който лесно изгуби топката
23 - Жълт картон за Рабех, който фаулира играч на ФК Баку извън наказателното поле
24 - При последвалото изпълнение домакините не успяха да създадат опасност пред вратата на Петков
27 - Гаджев опитва хитър пас в наказателното поле, който обаче е разгадан от отбраната на Баку
30 - Алмейда стреля крайно неточно отдалеч
32 - Бившият футболист на ЦСКА Амиран Муджири получава жълт картон заради груб фаул срещу Миланов
32 - Ортега пропусна да даде преднина на Левски. Новият нападател на "сините" засече с глава центриране отдясно на Гаджев, но топката прелетя на сантиметри край лявата греда на вратата на ФК Баку
34 - "Сините" разиграват с едно докосване, но последния пас на Йовов бе неточен
35 - Ортега изведе Йовов отляво, но Бижутера отправи слаб удар от малък ъгъл
42 - Зе Соарес нахлу остро в пеналта отдясно, но си поведе силно топката
43 - Грубо нарушение на Алмейда срещу Топузаков. Топчо беше ударен право в лицето с лакът и за кратко остана да лежи на тревата
44 - Алмейда отправи неточен удар с глава
45 - Вратарят Шарлия не успява добре да изчисти топката, но Йовов не се възползва от грешката му

46 - Начало на второто полувреме
47 - Алмейда пада в наказателното поле, но съдията Моен не дава дузпа. Снажният играч на ФК Баку бе ритнат в главата от Рабех, след което изглежда си глътна езика
48 - Оказва се спешна медицинска помощ на Алмейда
52 - Алмейда не може да продължи срещата. Бившият бразилски нападател на Левски Уилям Роча Батиста заема мястото му
54 - Невероятна намеса на Георги Петков, който спаси топовен изстрел на Муджири от пряк свободен удар
56 - Гаджев изпълни корнер, домакините изчистиха топката
58 - Батиста нахлу отдясно, центрира към Муджири, който шутира, но ударът не затрудни Петков
60 - Бардон изведе Ортега отдясно, той центрира, но вратаря Шарлия боксира топката
64 - Муджири стреля неточно от границата на наказателното поле
65 - Йовов центрира остро в наказателното поле, където остават съмнения, че топката се удари в ръката на бранител на ФК Баку. "Сините" претендират за дузпа, но съдията от Норвегия Свен Одмар Моен не отсъжда такава
69 - Муджири отстъпва мястото си на Адамия
72 - Ратко Достанич извършва първата си смяна. Йовов отстъпва мястото си на Георги Христов
73 - Батиста се освободи от отбраната на Левски и отправи слаб удар, който Петков улови
76 - Сърмов отправи неточен удар от 20 метра
78 - Ортега бе ритнат от Батиста и получава медицинска помощ
79 - Дошлият от Славия нападател не може да продължи срещата и отстъпва мястото си на Николай Димитров
83 - Рамимас заменя Гурбанов и по този начин Гьоко Хаджиевски прави и трите си позволени смени. Българинът Александър Томаш няма да се появи в игра срещу Левски
85 - Нова отлична намеса на Георги Петков. Стражът на Левски бе на мястото си и улови топката след удар с глава на Батиста, който засече точното центриране отдясно на резервата Рамимас. При ситуацията защитата на "сините" сгреши, оставяйки Батиста непокрит
90 - Продължението е 5 минути
90+1 - Батес получава жълт картон за нарушение срещу Зе Соарес вляво на границата на наказателното поле на домакините
90+1 - При последвалото центриране на Николай Димитров домакините действаха разчетено и изчистиха топката
90+3 - Николай Димитров стреля неточно от границата на наказателното поле
90+4 - Виктор Генев заменя Седрик Бардон
90+5 - Георги Петков спаси невероятно положение, след като изби удар на Адамия отдалеч и след това добавкаа на Рамимас отблизо
90+7 - Край на мача. ФК Баку и Левски завършиха 0:0