ЦСКА направи равенство 1:1 срещу азербайджанския Интер (Баку) в последната си контрола преди двубоя от турнира Лига Европа следващата седмица. Срещата се игра на Националния стадион “Васил Левски”. Преди началото на двубоя бе официалното представяне на “червените” за новия сезон. Един по един на терена излязоха всички футболисти и треньори под бурните аплодисменти на около 6000 фенове. За първи път с червената фланелка се появи и Апостол Попов от Ботев, а в щаба на Любо Пенев е новият кондиционен треньор Давид Родригес.

Привържениците скандираха имената на любимците си, а освиркаха единствено бразилеца Маркиньос. Двубоят бе изгледан и от двамата собственици на ЦСКА Димитър Борисов и Иво Иванов, както и от Йордан Лечков. Титуляри в състава на Интер (Баку) бяха братята Петър и Владислав Златинови, като Влади, който игра за последно в ЦСКА, е на проби. На резервната скамейка бе друг българин на проби – Герасим Заков.

В началото на първото полувреме играта бе равностойна. Домакините поведоха в 38-ата минута след много груба грешка между защитник и вратаря на Интер (Баку) Ломая. Руи Мигел открадна топката и откри резултата в полза на “червените”. Само две минути по-късно Иван Стоянов стреля, но топката мина на метър над вратата.

В 48-ата минута съдията даде дузпа за ЦСКА за нарушение срещу Тодор Тимонов. Зад топката застана Иван Стоянов, който прати топката в напречната греда. След 55-ата минута Любо Пенев направи много смени, като в игра се появи и последното ново попълнение Апостол Попов. В 78-ата минута Дормушали Саидходжа уцели левия страничен стълб на вратата, пазена от Ломая. В последната минута на даденото от рефера продължения Мамедов излезе сам срещу Иван Караджов и изравни за крайното 1:1./БЛИЦ