Футболистите на Черноморец започнаха с победа контролните си мачове в Австрия. Пред около 500 зрители на пълния стадион в центъра на градчето Ландек, те разгромиха местния тим, който се бори за влизане във втора австрийска дивизия с 10:0.

Мениджърът Красимир Балъков пусна в игра през двете полувремена два различни състава. Автори на попаденията през първото полувреме станаха Мишел Платини - 2 гола и Фернандес.

През втората част превъзходството на гостите бе още по-категорично. Те отбелязаха цели седем попадения във вратата на домакините, а главният рефер отмени още две, заради засади.

Във втората част на мача с три гола се отличи дошлият на проби Матиас Мориц. Два гола добави Роберто Карбони, а по веднъж се разписаха Мартин Тошев и Марсио.

Във вторник отборът на Черноморец ще тренира два пъти на базата си в Лангенфелд./БЛИЦ