Славия завърши 1:1 срещу румънския Оцелул (Галац) в първата си контрола от подготвителния лагер в Словения.

След асистенция на Александър Младенов Жуниор даде преднина на "белите" в 17-ата минута, но след нея словенският рефер Владо Сипар започна да прави грешки, някои и умишлени, в ущърб на Славия и румънците изравниха към края на първото полувреме, информираха от пресслужбата на тима от "Овча Купел".

През втората част резултатът остана непроменен, макар че и двамата треньори направиха доста смени. Според президентът на Славия Венцислав Стефанов, който наблюдава срещата, играта на "белите" е била добра и избраниците на Велислав Вуцов са можели да спечелят, ако съдийството е било нормално. За тима от Галац играха българските футболисти Стоян Колев и Живко Желев.

Това бе четвъртата контрола на Славия това лято. Преди днешната проверка с Оцелул "белите" победиха последователно Ком-Миньор (Берковица) (2:1), Калиакра (2:0) и Ботев (Криводол) (3:2). Следващата контрола на най-стария столичен клуб е на 18 юли (събота) - срещу полския отбор Белхатов.

Съставът на Славия: Господинов, Дяков, Кавдански, Й. Петков, Самокишев, Попара, Г. Иванов, Н. Петров, Дюлгеров, Младенов, Жуниор (Бето, Дубала, Т. Колев, Коприваров, Ем. Петров, Б.Георгиев, Ортега)