Новакът в “А” група Спортист (Своге) победи Ком-Миньор с 2:0 в контрола, играна в комплекс “Царско село”. Дебют за втородивизионния Ком-Миньор направи ексцентричния нападател и бивш участник във ВИП Брадър Саша Антунович, съобщава “Дарик” радио.

В 6-та минута Николай Чипев, който за последно игра в ЦСКА, намери с перфектен пас вляво по атаката на Спортист Ивайло Димитров. Той влезе в наказателното поле, стреля силно, но вратарят Гьорев спаси. В 20-ата минута новакът в елита откри резултата. При контраатака, започната от Бачков отдясно, топката стигна до Антонов, той пусна успоредно на голлинията и Николай Цветков - Демона от вратарското поле изпрати топката в мрежата на Ком Миньор.

В 62-та минута Виктор Дениран центрира отляво по атаката на Спортист, Тодор Симов се извиси над защитата на Ком-Миньор, стреля с глава, но ударът му мина встрани от вратата. В 70-ата минута за тима от Берковица дебютира идолът на феновете на Локо (София) Саша Антунович. Понатежалият нападател на няколко пъти си спечели овациите на стотината зрители, наблюдавали контролата.

Седем минути по-късно нападателят на Спортист Раев бе изведен сам срещу вратаря на Ком Миньор, който успя да избие топката, но право в краката на Симов. Централният нападател на тима от Своге обаче вместо да вкара в опразнената врата уцели десния стълб. В 80-ата минута играчите на Спортист оформиха крайното 2:0. Семерджиев с хубав пробив влезе в наказателното поле, където бе повален от вратаря Славчев. Съдията Георги Димитров отсъди дузпа, която юношата на Левски Георги Чакъров превърна в гол./БЛИЦ

Съставите на двата отбора:

Спортист (Своге): Кючуков, Бачков, Илиев, Младенов (к), Събев, Коруджиев, Н. Цветков, Иванов, Ивайло Димитров, Николай Чипев, Антонов (Стоянов, Петров, Димов, Върбанов, Дениран, Маринов, Динков, Кр. Димитров, Борисов, Абрашев, Т. Симов, Симеонов, Недялков, Чакъров, Раев, Семерджиев, Колев).

Ком-Миньор: Гьорев, Георгиев, Здравков, Димов, Г. Тодоров, Колев, Драгнев, Ценов, Атанасов, Генов, Цветков (Славчев, Бл. Тодоров, Кр. Петров, Филипов, М. Петров, Николов, Димитров, Антунович)