Локомотив (София) стартира с победа предсезонните си контролни срещи, след като се наложи с 2:0 над Банско.

Срещата се игра пред около 200 зрители на стадион “Свети Петър” в планинския курорт, а двете попадения за успеха на “железничарите” реализира Зоран Балдовалиев.

Македонецът откри резултата в 15-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. Пет минути преди края Балдовалиев покачи на 2:0, след като с глава засече центриране на Димо Атанасов.

В края на първата част съдията Стефан Апостолов показа червен картон на Иван Бандаловски, който спря откъсващ се нападател на Банско.

През втората част тимът от “Б” група промени изцяло състава си, докато треньорът на Локомотив Драгомир Окука пусна в игра и осемте си резервни футболисти, а Дяков, Караджинов и Марков доиграха до края срещата.

Съставът на Локомотив: Галев, Караджинов, Марков, Бандаловски, Генов, Дяков, Горанов, Атанасов, Шпишич, Балдовалиев, Йорданов
През второто полувреме влязоха: Тинков, Станкович, Добрев, Пасков, Иванов, Златински, Камбуров, Митев