ЦСКА постигна първа и много престижна победа срещу румънския гранд Стяуа с 2:1. Контролата се игра в австрийското градче Санкт Вайт, а това бе първи успех за “червените” след четири поредни загуби. Головете за ЦСКА реализираха Руи Мигел и Кирил Котев, а почетното попадение за румънците бе дело на Сурду минута преди края на мача.

Любо Пенев отново пусна голяма част от футболистите. В игра се завърнаха капитанът Тодор Янчев и Иван Иванов, които лекуваха контузии.

Първото полувреме започна с натиск на ЦСКА и още в 12-ата минута Руи Мигел откри резултата. Може би най-добрият в целия мач за българския състав Тодор Тимонов центрира по земя от фаул, Руи Мигел пое топката и я прати във вратата на румънците. В 23-ата минута Станку стреля от пряк свободен удар и нацели десния страничен стълб на вратата пазена от Здравко Чавдаров.

В 42-ата минута “червените” отново имаха шанс, но след няколко удара топката срещна телата на бранители на румънците. В последната минута на първото полувреме Тодор Тимонов центрира в наказателното поле на Стяуа, където с топката се разминаха Иван Иванов и Спас Делев почти на опразнената врата.

През втората част ЦСКА отново имаше превес в по-голяма част от двубоя. В 55-ата минута “червените” организираха много бърза атака, Руи Мигел намери Данчо Тодоров по десния фланг, пловдивчанинът напредна и центрира в наказателното поле, където намиращият се на проби Марко Вуич вкара топката във вратата, но бе отсъдена засада.

Две минути по-късно отново Данчо Тодоров центрира, Кирил Котев с глава стреля и в последния момент вратарят на Стяуа изби с върха на пръстите си. В 57-ата минута ЦСКА поведе с 2:0. Тодор Тимонов центрира от корнер на задната греда, Иван Иванов върна топката пред голлинията, където Котев я засече с крак за 2:0.

В 69-ата минута Тойо стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата пазена от резервата Иван Караджов. В 83-ата минута румънците се отчетоха с втора греда. Този път Пантелис Капетанос нанесе страховит шут и намери горната греда зад Караджов.

В последните няколко минути румънският отбор понатисна, Бикфалви имаше шанс да вкара, но би в тялото на Караджов. В 89-ата минута Сурду вкара почетното попадение след груба грешка на Кирил Котев и Иван Караджов. Защитникът пазеше топката с тяло, за да може Караджов да излезе и да улови, Сурду обаче стигна до топката и я прати във вратата на “червените”./БЛИЦ