Роджър Федерер спечели шестата си титла от "Уимбълдън", след като на финала се наложи с 5:7, 7:6, 7:6, 3:6, 16:14 над американеца Анди Родик. По този начин швейцарецът вече има 15 титли от Големия шлем и задмина в тази класация Пийт Сампрас, с когото до момента делеше първото място.

Анди Родик спечели първия сет със 7:5. Двамата си разменяха гейм за гейм до равенството 5:5. В 11-ия гейм Федерер имаше три възможности да пробие Родик, но не се възползва и американецът поведе с 6:5. В следващия гейм Родик поведе с 40:30 точки и успя да спечели единствената си възможност за пробив в частта, с което да спечели и сета с 7:5.

Федерер изравни, след като спечели втория сет със 7:6 и 8:6 в тайбрека. Двамата си разменяха точки до тайбрека, където Родик поведе първо с 5:1, а след това с 6:2. Последва силна серия от 6 поредни точки на швейцареца, който спечели сета и изравни резултата в мача.

В третия сет Федерер отново спечели със 7:6 и 7:5 в тайбрека. Анди Родик се върна в мача и изравни за 2:2, след като спечели с 6:3 четвъртия сет. Последният пети сет бе истинска драма и течеше точка за точка до 14:14 гейма, тъй като тук вече няма тайбрек, когато Федерер спечели подаването си и след това успя най-сетне да пробие сервиса на американеца.

За Родик това бе трети загубен финал на "Уимбълдън", след като през 2004 и 2005 г. също не успя да победи Роджър Федерер в директен мач за титлата от турнира./БЛИЦ