ЦСКА записа трета поредна загуба в контролите си в Австрия. Този път “червените” паднаха от чешкия гранд Спарта (Прага) с 0:2. Двубоят бе изгледан от собствениците на “червените” Димитър Борисов и Иво Иванов, които от няколко дни са в лагера на тима в австрийското градче Санкт Вайт.

Любо Пенев пусна в титулярния състав петима от новите, но и в този мач “армейците” не направиха добро впечатление. Чехите владееха много повече топката и създаваха постоянно опасни атаки пред вратата на Ивайло Петров и след това на резервата му Здравко Чавдаров.

В състава на Спарта личаха имената на Патрик Бергер и Томаш Репка, а именно Бергер развинти отбраната на “червените”. В 23-ата минута той центрира и Вилфред с глава отбеляза първото попадение за гранда от Прага. В 34-ата минута Руи Мигел бе сменен принудително, тъй като изпитваше болки и на негово място влезе Тодор Тимонов, който продължава да е собственост на Ботев, но тренира с ЦСКА.

В 35-ата минута Патрик Бергер реализира за 2:0 след удар от границата на наказателното поле. Ивайло Петров бе излязъл да го пресрещне, но не се разбра със защитниците пред себе си, топката рикошира и попадна в Бергер, който с хубав и премерен шут я прати във вратата на “червените”. В 39-ата минута Коста Янев направи страхотна грешка, но този път Иво Петров се разтегна максимално и изби в корнер.

В 50-ата минута Зовчак нацели гредата зад влезлия като смяна Здравко Чавдаров. Любо Пенев направи няколко промени в състава, но едва в последните минути играчите му понапипаха верния ритъм. Иван Стоянов имаше шанс да намали в 76-ата минута, но от десетина метра стреля неточно. Три минути преди края на двубоя отново той нацели гредата, като това бе най-опасното положение, което създадоха играчите на ЦСКА.

Следващата контрола на “червените” е утре от 19,30 часа срещу унгарския Фехервар./БЛИЦ