ЦСКА записа втора поредна загуба на подготовката си в Австрия. “Червените” този път паднаха от местния Аустрия Кернтен с 0:1. Единственото попадение реализира Маркус Пинк още в 3-ата минута. Австрийският тим завърши на шесто място в последния сезон.

Старши треньорът на “армейците” Любо Пенев отново раздели състава и пусна две различни единадесеторки в двете полувремена. През първата част на терена се появиха седем от новите попълнения.

Още в 3-ата минута Да Силва намери Пинк, който от един метър вкара във вратата на Здравко Чавдаров. След попадението “червените” се поразиграха, но на няколко пъти Спас Делев не успя да стигне до голово положение. В 41-ата минута нападателят, дошъл от Пирин, бе фаулиран, Хосе Арибас стреля от пряк свободен удар, но топката излезе в аут. Две минути преди края Светльо Петров напусна принудително, тъй като имаше проблеми с рамото.

През второто полувреме за ЦСКА се появиха нови 11 футболисти. В 50-ата минута испанският нападател на проби Сан Еметерио се освободи от защитник, стреля, но топката мина на сантиметри над вратата. В 78-ата минута отново испанецът би, но не намери очертанията на австрийската врата. Към края на мача топката на няколко пъти попадаше в рекичките, които обграждат стадиона в селцето Фефернитц. Домакините услужиха на хора от лагера на ЦСКА със специални приспособления, служещи за вадене на топките.

Четири минути преди края на мача Саидходжа излезе сам срещу вратаря на Аустрия Кернтен, но реши да подава на Руи Мигел, който вкара, но португалецът бе в положение на засада./БЛИЦ