Испания спечели бронзовите медали на турнира за купата на Конфедерациите. В малкия финал “Ла Фурия” се наложи след продължения с 3:2 над домакина ЮАР.

Първото полувреме завърши при резултат 0:0.

През втората част обаче и двата отбора се разиграха и набързо си вкараха четири гола до края на редовното време. Домакините излязоха напред след гол на Мфела в 73-ата. Испанците обърнаха резултат в своя полза само за 1 минута след две попадения на Дани Гуиса. Нападателят бе точен в 88-ата и 89-ата минути и по всичко личеше, че мачът ще завърши при този резултат.

В последната минута на добавеното време отново Мфела разплака привържениците на иберийците, разстрелвайки вратаря Касияс с 25-метров бомбен шут от пряк свободен удар за 2:2.

В 107-ата минута Шаби Алонсо разстреля стража на домакините от пряк свободен удар за крайното 3:2, което донесе и бронзовите медали на възпитаниците на Висенте дел Боске.