В другия мач от групата САЩ се наложи с 3:0 над Египет и по този начин намери място на полуфиналите в надпреварата в ЮАР. Още от първата минута бразилците показа, че полуфиналът повече им подхожда. Още в 7-та минута на срещата Рамиреш уцели страничната греда на вратата, пазена от Джанлуиджи Буфон. Малко по-късно отново гредата спаси “Скуанда адзура” след удар на Робиньо, но в крайна сметка, при поредната атака Луиш Фабиано, който бе оставен сам срещу вратаря, с удар от точката на дузпата откри за 1:0. Само пет минути по-късно отново той направи резултата 2:0, след като Кака и Робиньо показаха майсторско изпълнения с двойни подавания в наказателното поле на съперника. За да бъде пълна драмата на Италия, Досена си вкара автогол секунди преди края на първото полувреме. Робиньо опита пас по земя в наказателното поле към Кака, но в опита си да пресече хода на топката, италианският национал заби кълбото в собствената си мрежа за 3:0, което се оказа и крайният резултат.
През второто полувреме момчетата на Марчело Липи заиграха малко по-добре, но възможностите на тима не стигнаха дори за едно попадение. Бразилците пък се задоволиха с този резултат, въпреки че през втората част Пепе и Кака можеха да увеличат преднината. Въпреки това тимът на Карлос Дунга се отправи към полуфиналите, докато Италия се сбогува с Купата на конфедерациите. За следващия етап се класира и тимът на САЩ, който успя с класическа победа да намери място на полуфинала. /БЛИЦ