Фиорентина спечели с 1:0 при визитата си на Болоня в среща от 11-ия кръг на италианската Серия „А”.

В 7-ата минута словенецът Йосип Иличич стреля, но топката удари гредата.В 25-ата минута гол на Никола Калинич беше отменен поради засада. Иличич изстреля великолепен пряк свободен удар, топката се отби в гредата и Калинич с глава я вкара в мрежата, но страничният съдия вдигна флага за засада.

Единственото и победно попадение за „виолетовите” от Флоренция все пак реализира хърватинът Никола Калинич (31-дузпа). Първото изпълнение беше точно, но реферът отмени попадението заради навлизане на играч на Фиорентина в пеналта. При пребиването хърватинът отново не сгреши.

Нарушението за 11-метровия наказателен удар направи Даниеле Гасталдело, който получи директен червен картон за действието си и Болоня доигра мача в намален състав.

След успеха си Фиорентина се изкачи на шесто място във временното класиране с актив от 16 точки. Болоня е на 14-а позиция с 13 точки преди останалите срещи от кръга.