Локомотив (Горна Оряховица) удари Славия с 1:0 в мач от 12 кръг на Първа лига. По-интересното в срещата се случи след почивката, когато падна и единствения гол.

На трибуните беше националният селекционер Петър Хубчев, а съдията на мача Георги Кабаков беше награден, тъй като това е неговият двубой № 100 в българския елит.

Първото полувреме беше равностойно, а най-интересното положение в него беше 16-ата минута, когато Николай Димитров нямаше шанс и при негов удар топката се отби в гредата на вратата на Локомотив (Горна Оряховица).

Славия имаше две положения в началото на втората част, като при едно от тях Георги Йомов от границата на вратарското поле стреля в аут. Малко след това Локомотив (Горна Оряховица) откри резултата.

В 58-ата Георги Апостолов от границата на наказателното поле засече от воле центриране на Матия Курьор отляво. Вратарят на „белите“ Марио Кирев не успя да улови добре топката и позволи тя да мине под него и да влезе във вратата.

След това гол на Цветан Генков беше отменен заради засада, а двата тима размениха по едно опасно положение, но до промяна в резултата не се стигна.

След този успех Локомотив (Горна Оряховица) заема 12-о място с 11 точки, с три пред Нефтохимик. Верея също има 11 точки, но е с мач по-малко. Славия, която записа пета победа като гост от началото на сезона, е на седма позиция с 13 точки.

ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) – СЛАВИЯ 1:0
1:0 Йордан Апостолов (58)

Резултат с изображение за локомотив горна оряховицаЛокомотив (Горна Оряховица): 91.Николай Банков, 8.Милен Желев jalt.jpg, 5.Мартин Кавдански, 37.Венцислав Керчев, 6.Атанас Фиданин jalt.jpg, 88.Йордан Апостолов jalt.jpg, 24.Юлис Обаме-Ндонг, 27.Игор Джоман jalt.jpg (smqna.jpg 62-7.Симеон Мечев jalt.jpg), 14.Манимбу Кифует (smqna.jpg 80-77.Любомир Генчев), 19.Матиас Курьор, 18.Цветан Генков (smqna.jpg70-9.Тихомир Кънев)
Резерви: 1.Стефано Кунчев, 30.Димо Атанасов, 4.Николай Христов, 7.Симеон Мечев, 28.Мохамед Бен Отман, 77.Любомир Генчев, 9. Тихомир Кънев
Треньор: Иван Колев

Slavia SofiaСлавия: 12.Марио Кирев, 4.Андреа Христов, 9.Сердер Сердеров (smqna.jpg 65-8.Божидар Васев), 11.Георги Пашов, 15.Петко Христов, 22.Владимир Семерджиев jalt.jpg (smqna.jpg 67-10.Янис Карабельов), 24.Валери Домовчийски, 27.Емил Мартинов, 66. Абуд Омар Абуд, 73.Иван Минчев (smqna.jpg 55-35.Георги Йомов), 77.Николай Димитров
Резерви: 1.Георги Петков, 2.Димитър Буров, 8.Божидар Васев, 10.Янис Карабельов, 17.Георг Илиев, 19.Калоян Кръстев, 35.Георги Йомов

50 - Иван Минчев опита далечен удар, но не затрудни Банков
57 - Георги Йомов  от границата на вратарското поле стреля встрани от вратата на Банков
58 - ГОООЛ! Йордан Апостолов от границата на наказателното поле от воле засече центриране отляво на Игор Джоман, а Марио Кирев не успя да улови топката, която мина под него и влезе във вратата
65 - Кирев изби в корнер коварен удар на Курьор от фаул
66 - ОТМЕНЕН ГОЛ! Цветан Генков с глава прати топката във вратата на Кирев, но попадението беше отменено заради засада на Курьор
80 - ОПАСНО! Вратарят Банков улови топката на голлинията след изпълнение на корнер