Левски приключи участието си в турнира за Купата на България на 1/8-финална фаза. "Сините" допуснаха поражение с 2:3 от Черно море в страхотна драма на "Герена", за която ще се говори дълго.

"Моряците" водеха на почивката с 2:0 след попадения на Александър Цветков (3) и Бакари (31). През второто полувреме обаче голове на Бабатунде Адениджи (63) и Димитър Пиргов (79) пратиха мача в продължения. В тях тимът на Георги Иванов - Гонзо демонстрира тактическа зрялост и с гол на Александър Цветков, след контраатака, си осигури участие на 1/4-финалите.

Срещата започна с летящ старт за гостите, които излязоха напред в резултата още в 3-ата минута. Уго Секо проби по дясното крило и намери Александър Цветков непокрит в наказателното поле на "сините". Халфът нямаше какво друго да направи освен да вкара топката във вратата на Йоргачевич.

Попадението подейства мотивиращо за домакините, които поеха инициативата и започнаха масирани атаки по посока вратата на Черно море. В 15-ата минута Мехди Бурабия стреля силно от въздуха, но топката профуча покрай дясната греда на Коварж. Две минути по-късно и Аниете се отличи с пропуск.

В 29-ата минута Адениджи тресна левия стълб на вратата на варненци, след като получи пас от Франсис Нар. 120 секунди по-късно Бакари шокира Левски за втори път. Нападателят на гостите се възползва от колективна грешка на Прохазка, Пиргов и Сандберг, избяга 40 метра с топката и с техничен удар я прати във вратата на Йоргачевич.

До края на първата част Адениджи пропусна още две страхотни възможности за попадения, пращайки на два пъти коженото кълбо в аут.

Статуквото на терена не се промени и през втората част. Домакините бяха по-активният отбор, но така и не съумяваха да създадат реална голова опасност. До такава се стигна в 61-ата минута, когато Аниете показа завидна техника и шутира от границата на наказателното поле на Черно море. Пржемисъл Коварж обаче се разтегна и с една ръка изби. Само две минути по-късно "сините" намалиха чрез Бабатунде Адениджи. Нигериецът се възползва от грешка в отбраната на варненци и с техничен удар реализира.

Домакините наложиха натиск, който даде резултата в 79-ата минута. Аниете центрира от корнер, стражът на варненци Коварж се намеси неубедително и топката попадна в Димитър Пиргов. Защитникът стреля слабо по земя, но топката някак си влетя във вратата - 2:2. До края на редовните 90 минути "сините" пропуснаха страхотни възможности за гол и в крайна сметка последваха продължения.

Десет минути след тяхното начало Александър Цветков реализира второто си попадение в мача, след като остана сам срещу Йоргачевич и с техничен удар прати топката във вратата на сърбина. Въпреки опитите на домакините да стигнат до нов изравнителен гол, такъв не падна и те инкасираха поражение.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 2:3
0:1 Цветков (3), 0:2 Бакари (31), 1:2 Адениджи (63), 2:2 Пиргов (79), 2:3 Цветков (100)

Състави:

Резултат с изображение за левски фкЛевски:29.Боян Йоргачевич, 14.Веселин Минев, 70.Георги Костадинов (90+6smqna.jpgДе Ноойер), 3.Димитър Пиргов  jalt.jpg, 23.Симон Сандберг, 7.Франсис Нар, 25.Александър Ем. Александров (70smqna.jpgДеса jalt.jpg), 27.Мехди Бурабия jalt.jpg, 15.Роман Прохазка (56smqna.jpgКраев), 20.Антонио Аниете, 17.Бабатунде Адениджи
Резерви: 21.Иван Чворович, 4.Мики Орачев, 2.Сърджан Лукин, 8.Джереми Де Ноойер, 10.Галин Иванов, 12.Божидар Краев, 11.Хеан Деса
Треньор: Елин Топузаков

Резултат с изображение за fc cherno moreЧерно море: 31.Пржемисъл Коварж, 4.Михаил Венков, 22.Пламен Николов jalt.jpg, 5.Стефан Станчев, 73.Ондрей Сукуп, 6.Александър Цветков   jalt.jpg, 84.Тодор Паланков, 21.Георги Илиев jalt.jpg, 17.Иван Коконов (90+1smqna.jpgД. Георгиев jalt.jpg), 7.Уго Родригеш Секо (110smqna.jpgТраянов), 9.Бакари  (46smqna.jpgКузма)
Резерви: 33.Емил Михайлов, 15.Траян Траянов, 3.Даниел Георгиев, 10.Илиан Илиев-младши, 29.Марек Кузма, 73.Владислав Романов
Треньор: Георги Иванов

Съдия: Волен Чинков

Жълт картон: Димитър Пиргов, Мехди Бурабия, Деса (Левски), Георги Илиев, Пламен Николов, Александър Цветков. Даниел Георгиев (Черно море)

Срещата по минути С БЛИЦ:
3 -  ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Уго Секо проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Александър Цветков засече топката във вратата на Йоргачевич!
10 - Домакините наложиха натиск, който към момента не дава резултат.
14 - Силен шут от въздуха на Мехди Бурабия, но топката излезе в аут.
17 - Опасно! Бърза атака на Левски. Адениджи пусна към Аниете, който обаче от точката за изпълнение на дузпа не съумя да нанесе точен удар и топката излезе в аут.
29 - Греда за Левски! Франсис Нар намери Адениджи в наказателното поле на Черно море, който от близка дистанция прати топката в левия стълб на вратата, пазена от Коварж.
31 -  ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Бакари открадна топката в центъра на терена, напредна и с техничен удар реализира втория гол за своя тим.
37 - Опасно! Адениджи с пореден пропуск. Нападателят се измъкна от защитник и стреля силно, но много над вратата.
45 - Край на първото полувреме!
------------------------------------------

46 - Начало на втората част!
52 - Удар на Адениджи по земя, но отново неточен.
58 - Опасно! Нар стреля от границата на наказателното поле, но топката излиза в аут.
61 - Oпасно! Аниете финтира играч на Черно море и шутира опасно, но Коварш изби в корнер. След неговото изпълнение Пиргов засече с глава, но право в ръцене на вратаря на варненци.
63 -  ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Адениджи вкарва с премерен удар от точката на дузпата праща в десния долен ъгъл на Коварж.
75 - Опасно! Цветков от Черно море стреля от въздуха, но не застраши Боян Йоргачевич.
79 -  ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Коварж сбърка при изпълнение на корнер, топката попадна в Димитър Пиргов, който изравни с удар по земя.
81 - Опасно! Левски беше близо до пълен обрат, но Коварж спаси удар на Адениджи.
84 - Опасно! Божидар Краев не съумя да реализира останал сам срещу вратаря на гостите.
89 - Опасно! Бурабия шутира, но топката минава близо покрай вратата на Черно море.
90+4 - Край на редовното време! Следват продължения...
-------------------------------------------
90+1- Начало на продълженията.
90+7 - Натиск на Левски, който обаче към момента не дава необходимия резултат.
100 - ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Цветков вкарва, излазъл сам срещу Йоргачевич!
112 - Хубава атака на Левски в наказателното поле, но извеждащото подаване на Мехди Бурабия не намери Адениджи в наказателното поле.
114 - Опасно! Краев шутира, но Коварж избива.
120 - Край на мача! Левски - Черно море 2:3. "Моряците" са на 1/4-финал.