Атлетико (Мадрид) претърпя първата си загуба в официален мач от 8 май насам, когато отстъпи с 1:2 на Леванте в мач от миналия сезон на Примера дивисион. Сега тимът на Диего Симеоне записа поражение с 0:1 като гост на Севиля в мач от 9 кръг на испанския шампионат.

Стивън Н'Зонзи вкара единствения гол в мача в 73-ата минута, когато се разписа при контраатака и извеждащ пас на Лусиано Вието. Надеждите на „дюшекчиите“ за изравнителен гол бяха попарени в 77-ата минута, когато Коке беше изгонен от игра заради два жълти картона.

Така Севиля събра актив от 20 точки след девет изиграни мача. Това позволи на тима на Хорхе Сампаоли да прескочи Барселона и Атлетико (Мадрид) и временно да оглави класирането на Примера дивисион. Каталунците са втори с 19, а „дюшекчиите“ остават трети с 18.

Реал (Мадрид) в момента е четвърти с 18 точки, но при победа тази вечер над Атлетик (Билбао) на „Сантяго Бернабеу“ може да оглави класирането на испанското първенство.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!