Националният ни отбор по футбол за девойки до 17 години записа загуба и във втория си мач от своята група в евроквалификациите, провеждащи се в Молдова. Младите "лъвици" обаче се представиха далеч по-успешно днес в сравнение с големия резил преди два дни - поражението с 0:11 от Холандия. Селекцията на треньора Троян Радулов отстъпи "само" с 0:4 на Норвегия. Рецептата явно е била случката от съблекалнята преди мача. Нашите се надъхаха с патриотични песни:

И четирите попадения в българската врата паднаха през първото полувреме. Нашите заслужават адмирации, че не бяха наказани след почивката. Цифрите обаче са красноречиви и за пореден път показват колко сме изостанали в женския футбол. За цял мач "лъвиците" не успяха да отправят нито един удар в очертанията на норвежката врата. Само един пък е изстрелът към нея на сметката на българките. Младите футболистки на Норвегия пък отправиха общо 16 удара към Виктория Иванова, като 7 от тях бяха в очертанията на вратата.

За девойките ни предстои още един мач от квалификациите - срещу домакина Молдова в сряда.