Славия спечели с 3:1 срещу Пирин (Благоевград) и постигна четвърта победа в Първа лига. Всички голове в мача от 11-ия кръг паднаха през второто полувреме. В рамките само на 5 минути на два пъти се разписа Валери Домовчийски, което се оказа ключово за успеха на тима на Александър Тарханов. Освен бившия голмайстор на Левски, точен във вратата на Пирин беше и Сердер Сердеров. Почетното попадение за гостите отбеляза Даниел Младенов.

Преди почивката играта беше равностойна. В 10-ата минута започналият титуляр Николай Димитров - Хичо удари греда, а в 14-ата Даниел Младенов пропиля добър шанс за Пирин.

В 33-ата минута Николай Димитров отново опита късмета си, но ударът му не затрудни стража на младежкия национален отбор Красимир Костов.

Второто полувреме стартира с натиск на играчите на Александър Тарханов. В 53-ата минута Хичо опита да ознаменува добрата си игра с гол, но шутът му не намери целта. В 59-ата "белите" най-после вкараха. Иван Минчев центрира от фаул, а на далечната греда оставеният непокрит Домовчийски засече отблизо с глава и откри резултата - 1:0.

Пет минути по-късно Минчев проби отлично отляво и поднесе топката на Домо, който само трябваше да я засече в опразнената врата - 2:0.

В 72-ата минута резервата Георги Йомов асистира чудесно на Сердер Сердеров, който заби четвъртия си гол в първенството - 3:0. Пет минути по-късно Даниел Младенов опъна мрежата на скучаещия след почивката Георги Петков, което се оказа почетно попадение за "орлетата".

След поражение на стадион "Васил Левски" Пирин e девети с 13 точки, колкото събра и Славия.

Купа на България - сезон 2016/2017

Всичко за Първа лига - ТУК

Програмата на Първа професионална лига

СЛАВИЯ - ПИРИН 3:1
1:0 Валери Домовчийски (59), 2:0 Валери Домовчийски (64), 3:0 Сердер Сердеров (72), 3:1 Даниел Младенов (78)

Срещата по минути:
10 - ГРЕДА! Николай Димитров изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле, топката се отби в напречната греда на вратата на Пирин.
14 - ОПАСНО! Даниел Младенов пропиля отличен шанс за гол. Влади Златинов отне от Абуд Омар и навлезе в наказателното поле на Славия, подаде на Младенов, който сам срещу Георги Петков би над вратата.
19 - Красимир Костов спасява топката, която рикошира в Домовчийски и можеше да влети в мрежата му.
24 - Силен изстрел на Златинов, топката преминава на сантиметри от целта.
33 - Удар на Николай Димитров от границата на наказателното поле, Костов лови.
45 - Край на първото полувреме.
----------
50 - Домовчийски не успя да стреля след подаване на Николай Димитров.
53 - Шут на Хичо от движение, топката профуча покрай вратата на гостите.
59  ГОООЛ! Валери Домовчийски дава преднина на Славия! Иван Минчев центрира от фаул, а на далечната греда оставеният непокрит Домо засече отблизо с глава и откри резултата.
64
ГОООЛ! Домовчийски с втори гол, отново Иван Минчев му асистира - 2:0! Техничарят нахлу на скорост отляво, бранителите в бяло не успяха да го удържат, и почти от аутлинията Минчев подаде по земя на Домо, който само трябваше да засече в опразнената врата.
72
ГОООЛ! Сердер Сердеров прави 3:0! Току-що появилият се в игра Георги Йомов подаде на руснака, който финтира защитник в зелено и отбеляза.
78
ГОООЛ! Даниел Младенов вкарва за Пирин - 3:1! Технично изпълнение на играча на Пирин доведе до гол във вратата на Георги Петков.
90+3 - Край на мача. Славия победи Пирин с 3:1.

Slavia Sofia
СЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 21.Георги Пашов, 15.Петко Христов, 4.Андреа Христов, 66.Абуд Омар, 27.Емил Мартинов, 22.Владимир Семерджиев, 73.Иван Минчев (71  smqna.jpg 35.Георги Йомов), 77.Николай Димитров (83 smqna.jpg 17.Георг Илиев), 24.Валери Домовчийски jalt.jpg (89 smqna.jpg 8.Божидар Васев), 9.Сердер Сердеров
Резерви: 13.Maрио Кирев, 5.Димитър Буров, 10.Янис Карабельов, 8.Божидар Васев, 15.Калоян Кръстев, 35.Георги Йомов, 17.Георг Илиев
Треньор: Александър Тарханов

Резултат с изображение за пирин благоевград
ПИРИН: 76.Красимир Костов, 21.Александър Башлиев, 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов, 4.Кристиян Кощърна, 6.Орлин Старокин, 27.Костадин Ничев jalt.jpg (71 smqna.jpg 10.Ндуе Муйеци), 15.Димитър Благов (65 smqna.jpg 30.Тодор Траянов) 9.Владислав Златинов, 11.Даниел Младенов , 19.Станислав Костов (80 smqna.jpg 24.Антон Костадинов)
Резерви: 33.Георги Аргилашки, 29.Алешандре Ханс, 18.Юлиян Попев, 24.Антон Костадинов, 30.Тодор Траянов, 16.Венцислав Бенгюзов, 10.Ндуе Муйеци
Tреньор: Стефан Генов

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Георги Давидов