Българският баскетболен национал Александър Везенков направи силен мач за Барселона при победата с 80:58 над Бетис в мач от испанската лига АСВ.

Каталунците имаха предимство през целия двубой, като на почивката водеха с 43:31. Везенков и съотборниците му натрупаха солидната си преднина през последната четвърт на срещата.

Българският национал игра близо 21 минути и беше сред най-полезните за успеха. Той завърши с 14 точки и 5 борби. Повече от него вкара само Маркус Ериксон, който завърши със 17. Анте Томич добави 12 точки за победата. Трент Локет блесна с 13 точки и 7 борби за Бетис.

Така Барселона вече е с актив от 3 победи и една загуба от началото на сезона. Без поражение са единствено Гран Канария и Реал (Мадрид).