Удинезе прекъсна серията си от пет поредни мача без победа и три последователни загуби в Серия „А“, след като в среща от 9 кръг се наложи с 3:1 над Пескара. Сирил Теро се разписа два пъти за успеха, а „зебрите“ вкараха две дузпи.

Теро откри резултата в 9-ата минута с точно изпълнена дузпа, а в 71-ата французинът удвои аванса на тима си. Алберто Акуилани върна едно попадение за „делфините“ четвърт час преди края на мача. Дуван Сапата вкара втората дузпа за Удинезе в добавеното време на мача.

Любопитното е, че съдия на мача беше Джанлука Роки, от дома на когото бяха задигнати вещи за 100 000 евро при обир. С днешния успех „зебрите“ събраха 10 точки и излязоха на 15-о място в класирането. Пескара е 17-и с актив от седем точки.