Ливърпул победи Уест Бромич с 2:1 на "Анфийлд" в среща от деветия кръг на английската Висша лига и се изравни по точки с лидера Арсенал, който има по-добра голова разлика.

Мърсисайдци си решиха мача още през първата част. Първо Садио Мане (20) се разписа след комбинация преди между Филипе Коутиньо, Емре Джан и Роберто Фирмино, на чието име бе записана асистенцията. След това пък Мане асистира на Филипе Коутиньо (35), който с удар до близката греда бе точен за 2:0. При този резултат Ливърпул оглавяваше временното класиране в Англия.

След почивката Фирмино, Ловрен, Коутиньо и Милнър пропуснаха чудесни възможности за трети гол във вратата на „дроздовете”, чийто вратар Бен Фостър спасяваше всяко едно положение. Гостите върнаха един гол чрез Гарет Макоули (81) след разбъркване в наказателното поле при корнер. Централният бранител бе оставен непокрит, а Лорис Кариус остана на голлинията и Макоули го простреля. Точно този гол лиши Ливърпул от първата позиция във временното класиране.

Възпитаниците на Юрген Клоп са втори с 20 точки и по-слаба голова разлика от лидера Арсенал преди останалите срещи от кръга. Манчестър Сити е с 19 точки и утре приема Саутхемптън. Уест Бромич е на 13-а позиция с 10 точки.