Григор Димитров не успя да победи Хуан Мартин дел Потро и в четвъртата среща помежду им. Българинът отстъпи полуфиналната битка срещу аржентинеца с 4:6, 5:7 след час и 42 минути игра.

Хасковлията допусна пробив повече в първия сет, а в решителния момент на втория, когато бе пред изравняване на резултата, Димитров направи две двойни грешки, с което сам сложи край на надеждите си за втора титла в Стокхолм.

В спор за титлата Хуан Мартин дел Потро ще се изправи срещу победителя от битката между Джак Сок и Александър Зверев. до момента Дел Потро няма загубен сет в тазгодишното издание на турнира.

Първи сет
Григор започна лошо и допусна 0:40 при първото си подаване. Българинът успя да спечели следващите две разигравания, но Дел Порто успя при третата възможност за пробив и излезе напред в резултата. Аржентинецът бе безкомпромисен и при своето първо подаване и дръпна с 2:0.

Димитров показа подобряване в сервиса си и успя да вземе своето второ подаване, но Дел Потро стори същото и то с гейм на 0 - 3:1.
Хасковлията с мъка се измъкна при последвалото свое подаване, а веднага след това успя да изравни резултата. Григор пласира добре форхенд и бекхенд, а топка в мрежата от страна на Дел Порто доведе до изравняване - 3:3.

Григор сбърка бекхенд след дълго разиграване, а после и форхенд за 0-30. Малко по-късно подсечен удар затрудни Димитров и стана 15-40. Последва много зрелищна точка, която българинът спечели с чудесен бекхенд по правата, но от втория опит Дел Потро успя - нов пробив и 4:3. Аржентинецът използва максимално силния си форхенд и успя да спечели подаването си за 5:3.

Димитров направи отличен сервис-гейм, в който наниза два аса и успя да намали до 4:5. Българинът обаче бе безсилен срещу мощните серивиси и форхенда на Дел Потро - гейм на 0 и сет за аржентинеца - 6:4.

Втори сет
Григор започна префектно този сет със сервис гейм на нула, след което притисна Дел Потро при сервис на аржентинеца. Противникът на Гришо обаче направи два бомбастични сервиса и взе подаването си - 1:1.

Последва оспорван гейм, който премина през равенство, последвано от възможност за пробив на Дел Потро. Григор я отрази, след което приключи гейма с две волета.

Аржентинецът стигна до два геймбола при 40-15, след което направи двойна грешка. воле на мрежата обаче донесе ново равенство - 2:2.
Дел Потро взе първите две точки при подаването на Григор, след което последва ас от българина. Стигна се до няколко равенства, след които Григор успя да вземе гейма. Последва ново равенство, след като Димитров не успя да притисне Дел Потро и аржентинецът спечели на 15 - 3:3.

Дел Потро стигна до 30-30, след което с ретур уинър стигна до брейкбол. В последвалото разиграване Димитров пресили форхенд и бе пробит - 3:4. Българинът обаче не се даде и с бекхенд уинър по правата стигна до точка за връщане на брейка. Не успя от първия си опит, но стигна до още един шанс и върна пробива - 4:4. Последва бърз гейм на 0, който имаше и ас - 5:4 за Димитров.

Дел Потро успя да вземе подаването си и да изравни отново резултат - 5:5.

Григор направи две двойни грешки при своя сервис, което доведе до пробив и сервис за мача от страна на Дел Потро - 5:6.

Надеждата за успех на българина приключи с мощните сервиси на Дел Потро, които не оставиха шансове за пробив - 7:5 за Дел Потро и аржентинецът е на финал!