Олимпиакос разби у дома водения от българския специалист Станимир Стоилов казахстански тим Астана с 4:1 в среща от третия кръг на група „B” в турнира Лига Европа. Диого Фигуераш (25) откри резултата в полза на домакините след пас на Фортунис, а Тарик Елионуси (33) удвои преднината на гръцкия тим след подаване на Миливойевич. Себа (34) направи резултата класическия, а след почивката възпитаниците на Мъри върнаха едно попадение чрез конгоанеца Жуниор Кабанга (54). С втория си гол в мача Себа (65) обаче сложи точка на спора, разписвайки се след асистенция на Оскар Кардосо. Астана завърши мача в намален състав, след като в 58-ата минута колумбиецът Роджер Каняс бе изгонен с втори жълт картон. След победата си Олимпиакос оглави временното класиране в групата с 6 точки. Астана е на последната позиция само с 1 точка.

В другата среща от тази група Йънг Бойс победи у дома АПОЕЛ (Никозия) с 3:1. Цял мач за гостите от Кипър игра българският защитник Живко Миланов. Тимът от острова на Афродита поведе с гол на Гиоргиос Ефрем (14) след пас на Винисиус, но домакините от Берн бързо изравниха с попадения на Гилем Оро (18) след подаване на Торстен Шик. След почивката Гилем Оро (52, 82-дузпа) оформи своя хеттрик и крайния резултат. Така след победата си швейцарският тим се изкачи на трето място в класирането с 4 точки. АПОЕЛ пък отстъпи на втора позиция с 6 точки.