Интер победи у дома Саутхемптън с минималното 1:0 и записа първи успех в група „K” на Лига Европа. Така „нерадзурите” спасиха поста на холандския старши треньор Франк де Бур, който бе получил ултиматум от босовете  на клуба тази среща да бъде спечелена. В противен случай холандецът, поел тима през лятото след Роберто Манчини, го грозеше уволнение.

Скандалният аржентински нападател Мауро Икарди изведе домакините с капитанската лента въпреки скандала с най-запалените фенове на тима, които не го признават за капитан заради пасажи в автобиографията му. През първото полувреме гостите от Англия бяха по-добри на терена и имаха по-сериозни положения.

След почивката „светците” продължиха да са по-активни и владееха повече топката, но в 67-ата минута с удар от движение Антонио Кандрева даде преднина на „нерадзурите”. Десет минути по-късно Интер остана с човек по-малко на терена, след като Марсело Брозович беше изгонен за грубо нарушение. Английският тим натисна и в заключителните минути имаше две чудесни възможности за изравняване. Първо Нагатомо изчисти топката от голлинията след удар на Ван Дайк, а след това вратарят Ханданович спаси удар на Чарли Остин.

Въпреки победата си Интер, който спря серия от 3 загуби във всички турнири, остава на последното място в групата с 3 точки. Саутхемптън е втори с 4 точки.

В другия мач от тази група израелският тим Апоел Беер Шева загуби у дома от Спарта (Прага). Победният гол за гостите от Чехия реализира Матей Пулкраб в 71-ата минута след асистенция на Борек Дочкал. Така Спарта оглави групата с 6 точки, а Апоел остана трети с 4 точки.