Барселона разби с 4:0 Манчестър Сити в домакинството си в Група "С" на Шампионската лига. Лионел Меси се отчете с хеттрик, след попадения в 17-ата, 61-ата и 69-ата минута, а Неймар заби четвърти гол в 89-ата, след като малко преди това пропусна дузпа. Гостите от Манчестър играха 20 минути с човек по-малко, след като в 53-ата минута Клаудио Браво бе изгонен с директен червен картон. Жереми Матийо от домакините също напусна преждевременно, заради втори жълт картон в 73-ата минута.

До десетата минута англичаните бяха по-активни на терена, а Жорди Алба напусна терена още в 9-ата минута заради контузия. В 17-ата минута Барселона откри след грешка в отбраната на съперника. Лионел Меси се възползва от подхлъзване на Фернандиньо, спокойно поведе топката, преодоля Клаудио Браво и насочи на празна врата - 1:0.

Барселона създаде още положения до края на полувремето, Суарес и Неймар пропиляха изгодни възможности. Нолито на два пъти пък не успя да преодолее Тер Стеген.

Във втората добавена минута на първата част Стърлинг центрира фалцово, а топката се отклони от разперената встрани ръка на Люка Дин, но главният съдия не свири дузпа за "гражданите".

В 53-ата минута Сити остана с човек по-малко след грешка на Клаудио Браво, предизвикана от високата преса. Чилиецът излезе извън наказателното и вместо да я изрита напред я подари на Суарес. Уругваецът опита да да прехвърли вратаря, който си помогна с ръка извън наказателното поле, заради което си заслужи червен картон.

В 61-ата домакините удвоиха след лошо позициониране на защитниците, позволило удар от пеналта на Меси - 2:0.

В 69-ата минута Гюндоган направи нова грешка и върна към Суарес, който асистира на Меси за 3:0.В 73-ата минута Жереми Матийо бе изгонен за грубо нарушение срещу откъсващия се крилото Стърлинг. В 87-ата Меси беше посечен грубо в наказателното поле - дузпа. Неймар застана зад топката, но не успя да преодолее Кабайеро. 2 минути по-късно обаче бразилецът се разписа, оформяйки крайното 4:0.