ПСЖ спечели с 2:0 домакинството си срещу Базел в Група "А" на Шампионската лига. Победата не дойде лесно за парижани, след като през първото полувреме гредите на два пъти ги спасяваха от попадение. Все пак Анхел Ди Мария в 40-ата, Лукас в 62-ата минута и Едисон Кавани от дузпа в добавеното време донесоха успеха за френския отбор. В началото на втората част пък Едисон Кавани удари страничния стълб на швейцарската врата, а в средата на полувремето гредата за трети път спаси домакините след удар на Марек Сучи.

Парижани можеха да бъдат попарени още в петата минута, когато след центриране от корнер Михаел Ланг игра с глава от непосредствена близост, но изстрелът му разтърси напречната греда.

Базел пропиля нова изгодна ситуация в 11-ата минута, когато Ренато Стефан изскочи срам срещу вратаря на парижани, но изстрелът му бе отбит.  Сеиду Думбиа овладя и проби в наказателното поле, но ударът му мина високо над вратата.

Французите създадоха първото си чисто положение в 30-ата минута, когато  след бърза атака бе Анхел Ди Мариянамерен непокрит в наказателното поле. Ударът му от воле обаче профуча покрай дясната греда.

В 36-ата минута Думбиа засече пас в наказателното поле на домакините и за втори път разтресе лявата греда на Алфон Ареола.

В ответната атака вратарят на Базел Томас Ваклик трябваше да се намесва решително, избивайки удар на Адриен Рабио под напречната греда.

В 40-ата минута парижани откриха, след като при бърз пробив по левия фланг Анхел Ди Мария бе намерен в наказателното поле и от непосредствена близост реализира за 1:0.

ПСЖ започна силно втората част, а Едисон Кавани в 48-ата минута разтресе дясната греда, след като засече центриране с глава.

В 62-ата минута Лукас удвои за парижани, след като при атака отдясно бе намерен около точката за дузпата и с плътен изстрел реализира в десния ъгъл.

5 мишнути по-късно Марек Сучи можеше да намали преднината на домакините, но ударът му с глава от дузпата, след центриране от пряк свободен удар, срещна лявата греда.

ПСЖ стигна до трети гол, след като Едисон Кавани бе фаулиран в наказателното поле в добавеното време и сам реализира отсъдената дузпа.

С успеха ПСЖ събра седем точки и зае второто място в своята група, изоставайки единствено по голова разлика от лидера Арсенал, който е със същия точков актив. Базел е трети с една точка, колкото има и четвъртия Лудогорец.