Пирин (Разлог) стартира ноивия сезон в Суперлигата в България с домакинска победа над Арда (Кърджали) с 3:0 (25:22, 25:16, 25:21).

Домакините владееха инициативата през целия двубой. Най-равностойна бе последната част, но и в нея волейболистите на Иван Дурев взеха своето.

Венци Георгиев бе най-полезен за Пирин с 15 точки (4 блока и 41% ефективност в атака), а Георги Елчинов добави 12 точки (2 аса, 50% ефективност в атака и 57% перфектно посрещане) за победата. За тима на Арда капитанът Невен Нешев завърши с 14 точки.

Във втория кръг на Суперлигата Пирин гостува на шампиона Добруджа 07 (Добрич), който стартира с победа като гост на Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 гейма. Кърджалийци пък са гости, но този път на Миньор (Перник), който започна с поражение от Монтана с 0:3.

Срещите са в понеделник (24 октомври) от 18,30 часа и в неделя (23 октомври) от 16,00 часа.