Бившият селекционер на България Ивайло Петев започна с поражение в Шампионската лига начело на хърватския първенец Динамо (Загреб), който загуби у дома от Севиля с 0:1 в среща от група „H” на най-престижния европейски клубен турнир.

Единственото и победно попадение за победителя от Лига Европа реализира бившият халф на Манчестър Сити Самир Насри (37) след асистенция на Мариано.

След почивката домакините се опитаха да изравнят и най-изгодното положение за тях пропиля Борна Соса, чийто далечен удар в 78-ата минута мина на сантиметри над напречната греда.

С успеха си Севиля събра 7 точки и остава на второто място в групата. Динамо е последен без  нито една спечелена точка.

ГРУПА "Н"

Резултат с изображение за dinamo zagrebРезултат с изображение за sevilla fcДИНАМО (ЗАГРЕБ) - СЕВИЛЯ 0:1
0:1 Самир Насри (37)