Баскетболистите на Берое постигнаха втора поредна победа в група „А” на Балканската лига, след като спечелиха с 86:80 при визитата си на Кожув в Македония.

Българският тим поведе в резултата от самото начало, но постепенно домакините изравниха нещата и авансът на Берое на почивката бе само точка. След това отборът от Стара Загора продължи да поддържа крехък аванс и ключови се оказаха последните три минути, в които българите не допуснаха топката в своя кош, а в същото време Алексиве вкара тройка, а Гудул и Гибсън подсигуриха успеха.

Шейн Гибсън вкара 8 тройки и завърши с 33 точки за Берое. Омари Гудул реализира 23 точки и овладя 7 борби, а с 9 точки се отчете Пламен Алексиев. За домакините с 28 Следващата седмица Берое ще домакинства на Башкими и ще търси трета поредна победа в турнира.