Българският баскетболен шампион започна с победа участието си в груповата надпревара за Купата на ФИБА Европа. "Студентите" надделяха в зала "Универсиада" над израелския Бней Херцалия. Успехът дойде след продължения и драма в края на редовното време. Все пак след последната сирена резултатът бе 78:73 за Лукойл Академик.

Драмата бе в края на редовното време, когато благодарение на два успешни фаула 2 секунди преди края "студентите" успяха да пратят срещата в продължение, което спечелиха.

Лукойл започна по-лошо от своя съперник срещата и натрупа изоставане след първите 10 минути. Гостите от Израел чуха сирената при резултат 23:18 в своя полза. Баскетболистите на Тони Дечев обаче взеха нещата в свои ръце преди почивката. Втората част бе слабо резултатна, но в полза на Лукойл - 13:8. Така двата отбора излязоха в почивка при равенство - 31:31.

След подновяването на играта израелците отново взеха предимство и дръпнаха в резултата. Преди последната четвърт Бней имаше аванс от 5 точки - 49:44.

Събитията повториха първото полувреме и в четвъртата част Лукойл влезе по-добре, достигна до равенство и дори излезе напред в резултата при 58:57.

Последните минути се завързаха кош за кош и нито един от двата отбора не успя да стигне до преднина от повече от 2 точки. 30 секунди преди края на мача Бней имаше преднина - 63:61.

5 секунди преди края на мача Лукойл получи право да изпълни два наказателни удара при непроменен резултат. Павлин Иванов вкара и двата и успя да изравни - 63:63.

Атаката на израелския тим не успя, а 2.3 секунди преди края Лукойл получи право на последно нападение. То обаче не успя и срещата влезе в продължение.

Петте минути отново продължиха кош за кош и без преднина за някой от отборите. Тройка на Корниенко изведе Лукойл с 3 точки напред 1:45 мин. преди сирената. Дани Гибсън също наниза от далечна дистанция и българският шампион дръпна с 4 точки минута преди края. До сирената Бней не успяха да съкратят дистанцията - 78:73 и успех за Лукойл Академик.

Павлин Иванов бе най-резултатен за българския отбор с 18 точки, а Дани Гибсън добави 16. За гостите от Израел с 19 се отчете Масур.