Спечелилият точка след при визитата си на Реал (Мадрид) в миналия кръг Ейбар допусна първа домакинска загуба за сезона, след като отстъпи на Осасуна с 2:3 в последната среща от осмия кръг на испанската Примера дивисион. Това бе първи успех за тима от Памплона от началото на кампанията.

Гонзало Ескаланте (1) изведе домакините напред в резултата, но гостите направиха пълен обрат с две попадения на Серхио Леон (29, 32). Все пак точно преди почивката Серхи Енрич (45) изравни за 2:2 след асистенция на Бебе.

През втората част тимът от Памплона стигна до първата си победа за сезона след гол на Роберто Торес (58), възползвал се от подаване на Ойер.

Въпреки успеха си Осасуна остава на предпоследното място с 6 точки. Ейбар е осми с 11 точки.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!