Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна на старта на турнира по тенис в Люксембург след загуба с 1:6, 6:3, 1:6 от Варвара Лепченко (САЩ) след час и 43 минути. Българката игра разконцентрирано през първата част, но успя да навакса пасива. Американката демонстрира по-силна воля в решителната част, което й донесе победата

Два пробива бяха необходими на американката, за да спечели категорично първия сет само за 26 минути.

Цвети навакса изоставане от 1:3 във втората част и след пет поредни спечелени гейма изравни сетовете.

Решителната част вървеше гейм за гейм, докато българката не допусна пробив за 1:3. Лепченко взе подаването си, а с нов пробив стигна до 1:5. Впоследствие тя взе сервиса си и спечели срещата.