Локомотив (Горна Оряховица) победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в последна среща от десетия кръг на Първа лига. Мачът се игра на стадиона на „смърфовете” на "Лаута", където тимът от Горна Оряховица играе домакинствата си в елита и за първи път спечели в такова след 2 равенства и 3 загуби до момента. Това бе втора поредна победа за Локо (ГО) след 4:2 над Монтана в миналия кръг. Загубата пък бе първа за Локо (Пд) от този съперник на „Лаута” след 9 победи от 9 срещи преди това.

Символичните домакините започнаха по-добре на стадиона на съперника си и още в 5-ата минута Цветан Генков отправи удар с глава, но вратарят на "смърфовете" Илко Пиргов изби в корнер. В 16-ата минута Пиргов се намеси и след удар на Рихави Кифуети, а три минути по-късно нямаше каква да направи след пряк свободен удар, изпълнен от Матиас Курьор, който се разписа за 1:0.

Локо (Пд) отвърна в 25-ата минута, когато Дани Кики центрира от пряк свободен удар и Павел Виданов отправи удар с глава, но вратарят Николай Банков изби топката в страничната греда, а след това тя излезе в корнер. До края на полувремето символичните гости бяха по-активни, но на два пъти в самия край на тази част Дани Кики бе изпреварван от вратаря Банков.

След почивката в 53-ата минута бившият футболист на Ботев (Пд) Рихави Кифуети бе оставен непокрит при центриране от корнер, овладя топката и с плътен удар не остави шансове за Илко Пиргов - 2:0. Кифуети вкара във втори пореден мач за тима си.

В 58-ата минута Мартин Камбуров бе изведен зад отбраната на домакините и преодоля вратаря Николай Банков за 2:1, връщайки интригата в срещата. „Смърфовете” се опитаха да натиснат до края на мача и в 87-ата минута Камбуров бе близо до изравнителен гол, но Николай Банков спаси.

След първата си домакинска победа за сезона Локо (ГО) измести Нефтохим от 12-ата позиция с 8 точки. Локо (Пд) е девети с 12 точки.

ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:1
1:0 Матиас Курьор (19), 2:0 Рихави Кифуети (53), 2:1 Мартин Камбуров (58)

Резултат с изображение за локомотив горна оряховицаЛокомотив (ГО): 91.Николай Банков jalt.jpg, 8.Милен Желев, 5.Мартин Кавдански jalt.jpg, 37.Венцислав Керчев, 6.Атанас Фиданин, 27.Игор Джоман, 4.Николай Христов jalt.jpg (79 smqna.jpg 88.Йордан Апостолов), 7.Симеон Мечев jalt.jpg, 19.Матиас Курьор , 14.Рихави Кифуети , 18.Цветан Генков (90 smqna.jpg 33.Стефан Цонков)
Резерви: 1.Стефано Кунчев, 30.Димо Атанасов, 88.Йордан Апостолов, 23.Владислав Узунов, 33.Стефан Цонков, 26.Мартин Димитров, 77.Любомир Генчев
Старши треньор: Иван Колев

Резултат с изображение за локомотив пловдивЛокомотив (Пд): 1.Илко Пиргов, 5.Павел Виданов, 6.Кирил Котев jalt.jpg, 7.Георги Вълчев jalt.jpg, 14.Иван Горанов, 18.Мартин Райнов jalt.jpg, 17.Ванчо Траянов, 22.Осама Рашид (46 smqna.jpg 27.Димо Бакалов), 9.Дани Кики (73 smqna.jpg 19.Димитър Велковски), 11.Мартин Камбуров, 39.Парвиз Умарбаев (65 smqna.jpg 10.Веселин Марчев)
Резерви: 16.Ясин Ел Харуби, 44.Ивайло Марков, 4.Стефан Йевтоски, 19.Димитър Велковски, 27.Димо Бакалов, 10.Веселин Марчев, 21.Бирсент Карагарен
Старши треньор: Илиан Илиев

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Николай Йорданов

Всичко за Първа лига - ТУК

Програмата на Първа професионална лига

Двубоят по минути с БЛИЦ
5 - Николай Христов центрира отдясно и Цветан Генков отправи удар с глава, но вратарят на "смърфовете" Илко Пиргов изби в корнер.
11 - Слаб удар на Симеон Мечев към вратата на Локо (Пд).
16 - Удар на Киефуети от средна дистанция и вратарят Илко Пиргов спасява.
19 - ГОООЛ! Локо (ГО) повежда с 1:0. Матиас Курьор изпълни пряк свободен удар и след като никой не засече топката, тя влетя в мрежата зад Илко Пиргов - 1:0.
25 - Дани Кики от гостите центрира от пряк свободен удар и Павел Виданов отправи удар с глава, но вратарят Николай Банков изби топката в страничната греда, а след това тя излезе в корнер.
30 - По-активни действия на Локо (Пд), но без сериозни положения пред вратата на Локо (ГО).
35 - Симеон Мечев цебтрира от корнер и Кавдански отправи удар с глава, но топката мина покрай вратата на Локо (Пд).
37 - Дани Кики бе на път да излезе сам срещу Банков, но вратарят го изпревари и изби топката.
44 - Дани Кики успя да излъже защитниците на домакините и навлезе в наказателното поле, но отново вратарят Банков го изпревари.
45+1 - Край на първото полувреме.

52 - Мартин Камбуров проби по дясното крило и опита удар от малък ъгъл, но топката излезе в аут.
53 - ГОООЛ! Локо (ГО) повежда с 2:0. Бившият футболист на Ботев (Пд) Рихави Кифуети бе оставен непокрит при центриране от корнер, овладя си топката и с плътен удар не остави шансове за Илко Пиргов - 2:0. Кифуети вкарва във тори пореден мач за тима си.
58 -
ГОООЛ! Локо (Пд) намали на 2:1. Мартин Камбуров бе изведен зад отбраната на домакините и преодоля вратаря Николай Банков за 2:1, връщайки интригата в срещата.
65 - Локо (Пд) с по-активни действия в търсене на изравнителен гол.
71 - Камбуров проби по дясното крилои и подаде към Дани Кики, който се подхлъзна и нанесе неточен удар, пращайки над вратата.
77 - Веселин Марчев пробва изненадващ уудар, но не затрудни вратаря на домакините Банков.
84 - Игор Джоман излезе сам срещу Пиргов, но вместо да стреля реши да подава към Генков и Виданов изчисти топката в последния момент.
88 - Пропуск на Мартин Камбуров, чийто удар бе спасен от Николай Банков.
90+2 - Край на мача. Локо (ГО) спечели с 2:1 срещу Локо (Пд) на "Лаута".