Етър (Велико Търново) и Ботев (Враца) не излъчиха победител в регионалното дерби от 9 кръг на Втора лига. Интригуващият мач на стадион "Ивайло" завърши 1:1, а заради равенството "виолетовите" пропуснаха възможността да се откъснат на върха. Етър е първи с 18 точки, колкото има и Септември (София). С по 17 точки следват ЦСКА II и Несебър, а врачани са осми с 14 точки.

Избраниците на Георги Василев - Гочето откриха резултата в 11-ата минута, когато Николай Цветков центрира към Иван Скерлев, който отбеляза за радост на публиката на Етър. Сред зрителите на стадион "Ивайло" беше и една от легендите на "болярите" и на българския футбол Красимир Балъков.

До почивката много активният и в тази среща Ивайло Цветков опита да изненада Ивайло Яначков, но стражът на гостите от Враца внимаваше.

В 36-ата минута Тодор Гочев центрира към Венци Иванов, но капитанът на врачани пропусна да изравни.

Второто полувреме стартира ударно за "виолетовите". Джихат Кямил проби отдясно и центрира към Иван Петков, нападателят стреля с глава, но Яначков за пореден път се намеси перфектно. В 53-ата минута Николай Цветков изпълни пряк свободен удар, но топката срещна гредата. Малко по-късно отново Петков пропусна добра възможност.

При една от редките си атаки избраниците на Бойко Величков успяха да изравнят. В 62-ата минута резервата Тодор Чаворски вкара фамозен гол за радост на агитката на Ботев. Юношата на Левски засече от въздуха подадената му топка и прехвърли Кирил Акалски за 1:1.

Етър можеше веднага да стигне до втори гол, но Иван Петков направи фрапантен пропуск пред голлинията след центриране на Николай Цветков.

До края "виолетовите" не можаха да създадат нова опасност пред Яначков и дербито завърши без победител.

ЕТЪР - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:1
1:0 Иван Скерлев (11), 1:1 Тодор Чаворски (62)

ЕТЪР: 12.Кирил Акалски, 5.Михаил Минков, 14.Иван Скерлев, 24.Симеон Иванов, 16.Галин Ташев, 11.Стефан Неделчев, 8.Станислав Генчев, 6.Джихат Кямил, 25.Митко Плахов, 22.Николай Цветков,  9.Иван Петков

БОТЕВ (Враца): 23.Ивайло Яначков, 8.Мартин Сандев, 39.Иван Пенев, 3.Мартин Димов, 2.Тодор Гочев, 19.Ивайло Михайлов, 13.Андрей Шахкелдян, 16.Ивайло Цветков, 14.Калоян Цветанов, 22.Павел Петков, 17.Венцеслав Иванов

ВТОРА ЛИГА, 9 КРЪГ

15 октомври 2016 (събота), 16:00 часа
Банско - Лудогорец 1945 II 0:0

Левски (Карлово) – Несебър 2:3
1:0 Кузманов (44), 1:1 Цачев (55), 1:2 Цонков (75), 2:2 Г. Стефанов (84), 2:3 Цонков (90)

Оборище (Панагюрище) - Царско село 0:3
0:1 Ганчев (10), 0:2 Ганчев (45), 0:3 Ганчев (60)

Спартак (Плевен) – Созопол 0:2
0:1 Баев (53-дузпа), 0:2 Д. Христов (89)

16 октомври 2016 (неделя) 16:00 часа
Септември (София) - Витоша (Бистрица) 1:0
1:0 Здр. Димитров (76)

Поморие - ЦСКА II 2:1
1:0 Тевия (28), 2:0 Ахмедов (45), 2:1 М. Ангелов (52)