Литекс победи само с 2:0 Мизия (Кнежа), но изтърва още 10 гола на Градския стадион в Ловеч в срещата от 10 кръг на Северозападната Трета лига.

Още в 10-ата минута Литекс откри, но голът бе отменен заради засада. Точни за успеха бяха Денил Селимински в 32-ата минута след асистенция на Йоан Петков и Тодор Тодоров през втората част след самостоятелен пробив.

Коце Генков, Здравчев и на два пъти Писаров изпуснаха да се разпишат сами срещу вратаря, последният и Петков изненадаха всички с неточни удари от два метра разстояние.

В същото време лидерът в групата Кариана (Eрден) се издъни с хикс в Свищов, а друг от челниците - Видима, падна във Видин. Така момчетата на Живко Желев изостават вече само на 6 точки от върха, но са с мач по-малко. Тепърва обаче конкурентите ни имат да играят дербита помежду си.

Съставът на Литекс от мача с Мизия: Вълков, Мицаков, Грозев, Ив. Иванов, Филипов, Димитров, Й.Петков /46-Тодоров/, Р. Иванов, Селимински, Здравчев /70-Д. Русев/, Генков /46-Писаров/