Поморие победи дубъла на ЦСКА с 2:1 в мач от 9 кръг на втора лига и така свали „червените“ от върха на класирането. От това се възползва Септември (София), който се наложи с 1:0 над Витоша (Бистрица) и зае първото място.

Майкъл Тевия откри за Поморие в 28-ата минута, когато се разписа с глава. Точно преди края на първото полувреме Ахмед Ахмедов удвои, след като се оказа сам срещу Александър Конов и без проблем преодоля вратаря на гостите. Малко след почивката Милчо Ангелов върна едно попадение за втория тим на ЦСКА, но до края на мача ново попадение не падна.

Резервата Здравко Димитров вкара единственото попадение при успеха на Септември (София). Той беше точен в 76-ата минута. Четвърт час по-рано голмайсторът на тима Костадин Аджов пропусна дузпа срещу „бистришките тигри“.