Виляреал разби като домакин кошмара на Барселона от миналия кръг Селта с 5:0 в среща от осмия кръг на Примера дивисион. Преди паузата за националните отбори Селта бе победил у дома Барселона с 4:3 след кошмарни грешки на вратаря на каталунците Марк-Андре тер Щеген.

Този път тимът от Виго изживя своя кошмар на „Ел Мадригал”, инкасирайки пет безответни гола. Роберто Сориано (8, 12) откри резултата след пас на Мануел Тригерос, а малко след това вкара и втория си гол в мача след грешка в отбраната на гостите.

Седрик Бакамбу (38) направи разликата класическа след комбинация със Сансоне, а малко след почивката в 48-ата минута Даниел Вас си вкара автогол за 4:0. В последните секунди Мигел Тригерос (90+2) пък оформи крайното 5:0.

След успеха си Виляреал е пети с 16 точки. Селта е на 12-а позиция с 10 точки.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!