Общо 5 дузпи бяха пропуснати от 10 отсъдени в седмия кръг на германската Бундеслига, а това е рекорд в елита на немския футбол.

Първи пропусна звездата на Борусия (Дортмунд) Пиер-Емерик Обамеянг, чийто удар в 77-ата минута на мача с Херта (1:1) бе отразен от норвежкия страж Ярстейн. След това Борусия (Мьонхенгладбах) изпусна две дузпи срещу Хамбургер при равенството 0:0, въпреки че игра с човек повече след 25-ата минута. Андре Хан и Ларс Щиндъл бяха грешниците за „жребците”.

В ранния неделен мач хърватският нападател Антонио Чолак изпусна дузпа за Дармщад при загубата с 1:2 в гостуването на Майнц, а петата пропусната дузпа дойде на мача Волфсбург – Лайпциг, спечелен от гостите с 1:0. Шведският национал Емил Форсберг въобще не нацели вратата и би вляво от нея в 17-ата минута, но след това вкара победния гол за гостите.