Дунав много турдно се добра до 1:1 в домакинството си срещу последния в класирането Монтана на "Лудогорец Арена" в Разград в мач от 10-ия кръг на Първа лига.

Изненадващо гостите поведоха в 9-ата минута, когато Иван Михов се разписа с глава след центриране на Маркиньос от пряк свободен удар. Това бе първи гол за Монтана при гостуване този сезон.

Постепенно домакините взеха инициативата, но до края на първата част пропуски направиха Атанас Атанасов и Будинов. В 37-ата минута Монтана пропусна шанс да удвои аванса си. Шоко намери Маркиньос в наказателното поле на Дунав, а бразилецът с пета намери Георги Коруджиев, който шутира от границата на наказателното поле. Вратарят Мартин Луков изби, но негов съотборник за малко не си вкара автогол. Стигна се до корнер за Монтана, след който не се случи нищо интересно.

След почивката Дунав се установи трайно в половината на Монтана и на два пъти удари греда, а доста пропуски направи Антон Огнянов. В 51-ата минута той изпълни пряк свободен удар, топката прехвърли всички, тупна точно пред Иванов и се удари в напречната греда, но последва сигнал за засада. Шест минути по-късно изключителна глупост направи Раиф Мурадов, който само 30 секунди след като си изкара първия жълт картон събори Юлиян Ненов в собствената си половина и получи втори жълт картон. Така гостите останаха в намален състав.

В 74-ата минута след центриране от корнер Искандар Джалилов отправи удар с глава, но Иванов изби с една ръка, а след това Милчев стреля с глава в гредата. Минута по-късно и гостите удариха греда. Фернандо да Силва направи самостоятелен пробив и намери Петър Атанасов, но неговият удар срещна гредата.

Усилията на домакините дадоха резултат в 81-ата минута, когато Бранимир Костадинов центрира отдясно към далечната греда, а влезлият като резерва Васил Шопов с лек удар покрай вратаря изравни за 1:1. До края на мача Дунав натисна сериозно и в добавеното време Будинов вкара гол, който обаче бе отменен заради засада.

След равенството Дунав остава четвърти с 18 точки, колкото има и третият ЦСКА. Монтана е на дъното с 4 точки.

ДУНАВ – МОНТАНА 1:1
0:1 Иван Михов (9), 1:1 Васил Шопов (81)

Резултат с изображение за фк дунавДунав: 1.Мартин Луков, 66.Искандар Джалилов, 4.Петър Патев, 22.Михаил Милчев, 28.Атанас Атанасов, 11.Диян Димов, 8.Ивайло Раденцов (41 smqna.jpg 10.Васил Шопов ), 94.Юлиян Ненов, 18.Антон Огнянов (85 smqna.jpg 7.Николай Колев), 6.Самир Аясс (75 smqna.jpg 77.Бранимир Костадинов), 9.Мирослав Будинов
Резерви: 86.Станислав Антонов, 10.Васил Шопов, 77.Бранимир Костадинов, 5.Тейнур Марем, 7.Николай Колев, 17.Спас Георгиев, 88.Янислав Иванов
Старши треньор: Веселин Великов

Резултат с изображение за фк монтанаМонтана: 1.Христо Иванов, 23.Гийерме Соуса, 3.Иван Михов , 13.Раиф Мурадов jalt.jpg Втори жълт картон и съответно червен , 6.Тихомир Трифонов, 5.Антон Полюткин jalt.jpg (85 smqna.jpg 9.Атанас Илиев), 19.Юлиян Чапаев, 22.Сергей Георгиев, 11.Андреас Васев jalt.jpg, 8.Георги Коруджиев (69 smqna.jpg 24.Фернандо Да Силва), 28.Маркиньос (74 smqna.jpg 10.Петър Атанасов)
Резерви: 33.Ивайло Василев, 7.Даниел Генов, 16.Стивън Петков, 10.Петър Атанасов, 21.Иван Иванов, 9.Атанас Илиев, 24.Фернандо Да Силва
Старши треньор: Атанас Джамбазки

Разград, „Лудогорец Арена“
Съдия: Тихомир Алексов

Двубоят по минути с БЛИЦ
2 - Двата тима играят под проливен дъжд на "Лудогорец Арена".
9 - ГОООЛ за Монтана! Гостите поведоха с гол на Иван Михов, който се разписа с глава след центриране на Маркиньос от пряк свободен удар. Това е първи гол за Монтана при гостуване този сезон.
17 - Сергей Георгиев центрира от пряк свободен в наказателното поле на Дунав и Михов се опита да отправи удар с глава, но прати топката към Полюткин, който шутира, но бе в положение на засада.
21 - Атанасов центрира в наказателното поле на Монтана, но вратарят Иванов излезе и спокойно хвана топката.
22 - Будинов шутира от границата на наказателното поле, но на пътя на топката застана Чапаев. Домакините поискаха дузпа, но не получиха 11-метров наказателен удар.
37 - Монтана пропусна шанс да удвои аванса си. Шоко намери Маркиньос в наказателното поле на Дунав, а бразилецът с пета намери Георги Коруджиев, който шутира от границата на наказателното поле. Вратарят Мартин Луков изби, но негов съотборник за малко не си вкара автогол. Стигна се до корнер за Монтана, след който не се случи нищо интересно.
44 - Шут от воле на Мирослав Будинов от Дунав, но вратарят Христо Иванов хвна топката.
44 - Атанас Атанасов центрира и Юлиян Ненов отправи удар с глава, но топката мина на сантиметри встрани от вратата.
45 - Край на първата част.

48 - Топката бе центрирана в наказателното поле на Дунав и Васев отклони леко към Маркиньос, който бе сам срещу Луков, но се размина с кълбото.
51 - ГРЕДА за Дунав! Антон Огнянов изпълни пряк свободен удар, топката прехвърли всички, тупна точно пред Иванов и се удари в напречната греда, но последва сигнал за засада.
54 - Удар на Патев от Дунава от далечна дистанция, но топката премина над вратата.
61 - Диян Димов стреля по земя от дистанция, но право в ръцете на вратаря на гостите Христо Иванов, който за малко да изпусне топката между краката си, но я хвана.
62 - Антон Огнянов от домакините шутира покрай вратата.
63 - Мирослав Будинов изведе Антон Огнянов зад защитата и той шутира, докато пада, но топката премина встрани от вратата.
64 - Удар с глава на Антон Огнянов и топката премина над вратата.
73 - Антон Огнянов шутира от пряк свободен удар, но Христо Иванов се разтегна максимално и изби.
74 - ГРЕДА за Дунав! След центриране от корнер Искандар Джалилов отправи удар с глава, но Иванов изби с една ръка, а след това Милчев стреля с глава в гредата.
75 - ГРЕДА за Монтана! Фернандо да Силва направи самостоятелен пробив и намери Петър Атанасов, но неговият удар срещна гредата.
80 - Удар на Антон Огнянов от далечна дистанция в аут.
81 - ГОООЛ за Дунав! Бранимир Костадинов центрира отдясно към далечната греда, а влезлият като резерва Васил Шопов с лек удар покрай вратаря изравни за 1:1.
88 - Мирослав Будинов нахлу в наказателното поле, но ударът му намери мрежата от външната ѝ страна.
90 - ГРЕДА за Дунав! Бранимир Костадинов проби по крилото и шутира, но топката рикошира в страничния стълб след избиването на Иванов.
90+1 - Гол на Будинов от домакините бе отменен заради засада.
90+5 - Край на мача. Дунав и Монтана завършиха 1:1.