Лацио и Болоня завършиха 1:1 в среща от осмия кръг на италианската Серия „А”. Гостите поведоха с ранен гол Филип Хеландер (10) след асистенция на Мбайе и се виждаха победители, но в последните секунди „орлите” получиха правото да изпълнят дузпа и Чиро Имобиле (90+7-дузпа) ги спаси от загуба. След равенството Лацио е четвърти с 14 точки, а Болоня заема 12-а позиция с 11 точки.

В друга среща от този кръг Дженоа и Емполи също поделиха по точка след 0:0. Домакините играха в намален състав от 34-ата минута, когато втори жълт и червен картон получи Лазович. Гостите обаче не се възползваха от численото си превъзходство и си тръгнаха само с точка от Генуа. След ремито Дженоа е на осмо място с 12 точки, а Емполи е предпоследен само с 5 точки.