Битката за титлата в Казахстан се завърза, след като воденият от Станимир Стоилов - Астана, отстъпи с 0:2 при гостуването си на Кайрат. Домакините от Алмати са прекия конкурент на тима на Мъри за титлата.

Кайрат стигна до успеха с два бързи гола през първото полувреме. В 29-ата минута Сезар Арсо откри за домакините, а второто попадение падна в 36-ата минута и бе дело на Исламбек Куат.

Въпреки загубата Астана все още е лидер и основен фаворит за спечелване на трета поредна титла. Отборът на Станимир Стоилов има 68 точки от 29 мача, докато Кайрат има 65 от 30 мача. До края на кампанията Астана ще изиграе три двубоя, докато днешните победители само два.

Любопитното е, че ако спора за титлата остане до последния кръг, тогава пръст в решаването ще има и друг българин - Димитър Димитров и неговия Иртиш. Астана гостува в Павлодар в последния си двубой от шампионата.