Лидерът Добруджа не успя да победи Калиакра като домакин в мач от 10 кръг на Североизночната Трета лига. Двубоят на стадион „Дружба“, завършил при резултат 1:1, беше изпъстрен с много напрежение и нерви.

Въпреки надмощието на домакините Калиакра откри резултата. Мердин Мехмедов беше точен още в 6-ата минута, когато навлезе необезпокоявано в наказателното поле на Добруджа.

На играчите от Добрич им бяха нужни около 20 минути да застрашат противниковата врата. Станимир Димитров шутира от около 20 метра, но ударът му беше избит от Добрев. Няколко минути по-късно Тодор Колев с глава стреля над вратата.

В 64-ата минута Добруджа изравни. Колев се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка. Пет минути по-късно Станимир Андонов пропусна чисто положение за домакините.

Напрежението ескалира в 90-ата минута, когато след разбъркване пред вратата на Калиакра топката беше уловена от вратаря Веселин Добрев. Добруджанци претендираха, че кълбото е преминало голлинията. Съдията Ивелин Занев обаче се довери на преценката на своя асистент, че гол не трябва да се отсъжда.