Огромните проблеми на Спартак (Плевен) и внезапното напускане на треньора Ферарио Спасов доведоха до домакинската загуба с 0:2 от Созопол в мач от 9 кръг на Втора лига. Плевенчани едва събраха отбор за двубоя, тъй като футболистите бойкотираха заради финансовите неуредици.

Иначе по време на мача Радев от гостите и Каптиев от домакините удариха по една греда, а Спартак пропусна най-чистото си положение в 47-ата минута, когато Кристиян Димитров стреля във вратаря Теменлиев.

В 53-ата минута Каптиев фаулира Стоев в наказателното поле, а Баев реализира отсъдената дузпа. В 74-ата минута Раден вкара втори гол за Созопол, но той беше отменен заради засада. Гостите все пак стигнаха до второ попадение, а негов автор беше Деян Христов малко преди края на мача.