Вердер победи у дома Байер (Леверкузен) с 2:1 в среща от седмия кръг на германската Бундеслига. Това бе втори успех на Вердер от началото на сезона.

Домакините поведоха с гол на Златко Юнузович (13), който овладя топката в наказателното поле и реализира за 1:0. В средата на първото полувреме Байер изравни чрез Хакан Чалханоглу (27), разписал се с глава след пас на Кевин Кампъл.

След почивката тимът от Бремен отново поведе с гол на Осман Мане (59) с хубав удар. В 78-ата минута Адмир Мехмеди вкара топката във вратата на домакините, но бе отсъдена засада и голът бе отменен. В 89-ата минута 19-годишният Мане навлезе в наказателното поле на Байер и шутира, но вратарят Бернд Лено спаси.

Тимът от Бремен заема 13-о място във временното класиране със 7 точки, а Байер е девети с 10 точки след третата си загуба от началото на кампанията.