Уест Бромич прекъсна серия от 5 победи на Тотнъм във всички турнири, но пропусна да го победи, след като допусна гол в края и завърши 1:1 с него в среща от осмия кръг на английската Висша лига.

Всичко най-интересно в срещата се случи в заключителните десетина минути. Първо в 82-ата минута „дроздовете” поведоха с гол на Насер Шадли, но не успяха да задържат преднината си до края и да нанесат първа загуба на противника за този сезон. Деле Али в 89-ата минута след пас на Кристиан Ериксен донесе точката за „шпорите”, които пропуснаха чудесен шанс да оглавят класирането, след като лидерът Манчестър Сити завърши 1:1 у дома с Евертън.

Тотнъм остава без загуба от началото на сезона (5 победи и 3 равенства), но отстъпи втората позиция на вечния си и градски съперник Арсенал, който срази у дома Суонзи с 3:2. „Шпорите” са трети с 18 точки. Уест Бромич е десети с 10 точки.